Reklama

Radny PiS pyta: Czy Miasto może kupić najbiedniejszym czujki czadu?

Opublikowano:
Autor:

Radny PiS pyta: Czy Miasto może kupić najbiedniejszym czujki czadu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Okres zimowy jest tym, w którym mieszkańcy są najbardziej narażeni na zatrucie lub podtrucie tlenkiem węgla. Wczoraj interpelację w tej sprawie złożył radny PiS, Robert Stępniewski, który chciałby zadbać o „poprawę bezpieczeństwa mieszkańców poprzez montaż czujników dymu”.

Radny zauważa, że czujniki skutecznie informuje o zaistniałym zagrożeniu, a jego koszt jest niewielki. Stwierdza, że mimo to nie każdy może sobie pozwolić na takie wydatek.

- Największy problem jest u najuboższych mieszkańców naszego miasta, których nie stać na zakup takiego urządzenia, a tym bardziej na zakup odpowiedniego opału i, niestety, palą tym, co mają – pisze Robert Stępniewski.

Dlatego radny pyta władze Kutna, czy istnieje możliwość zakupu czujników z pieniędzy miejskich w celu zadbania o bezpieczeństwo najuboższych mieszkańców.

- Montażem czujników mogłaby zająć się Straż Miejska. To oni właśnie mają dużą wiedzą na ten temat, ponieważ jeżdżą i kontrolują posesje i mieszkania – kończy Robert Stępniewski.

O odpowiedzi na interpelację poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE