Reklama

Rewolucja w MZK - będą nowe bilety i trasy!

Opublikowano:
Autor:

Rewolucja w MZK - będą nowe bilety i trasy! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni miejscy zagłosowali dziś w sprawie zmian cen za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym. Powodem takiej decyzji była chęć zoptymalizowania oferty przewozowej dla Miasta Kutna. Jak będą kształtować się nowe ceny biletów?

W ramach taryfy opłat bilety jednorazowe stają się biletami przesiadkowymi, uprawniającymi pasażera do korzystania z przewozu dowolną liczbą środków transportu na dowolnie wybranych liniach w określonym czasie.

- W związku z wprowadzeniem systemu przesiadkowego z oferty wycofuje się bilety dedykowane na jedną linię. Ponadto, do taryfy wprowadza się nowy rodzaj biletu – bilet 24 godzinny, uprawniający pasażera do korzystania z przewozu dowolną liczbą środków transportu na dowolnie wybranych liniach w czasie 24 godzin, liczonym od momentu skasowania biletu - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

I tak - bilet normalny w I strefie, czyli "po mieście", maksymalnie kosztować będzie 2,60 zł, w II strefie maksymalnie zapłacimy 3,00 zł, natomiast bilet dwustrefowy to koszt maks. 4,60 zł.

Z dokładnym cennikiem można zapoznać się poniżej:

Natomiast wykaz przystanków i stref znajdziemy tutaj:

Opłata za przewóz rzeczy o rozmiarach powyżej 60x40x20 cm (48 litrów), w tym wózków (z wyjątkiem wózków inwalidzkich) lub zwierzęcia jest równa opłacie odpowiadającej biletowi jednorazowemu, normalnemu, na I strefę. Nie podlegają opłacie instrumenty muzyczne przewożone przez uczniów szkół oraz małe zwierzęta trzymane na rękach lub kolanach.

Zmiany mają wejść w życie już od 1 lipca. Jak Wam się podoba takie rozwiązanie?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE