Reklama

Reklama

Rolnicy sparaliżują ruch na drogach. Których miejsc unikać? [LISTA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jutro w naszym regionie odbędą się duże strajki rolników, którzy zamierzają częściowo blokować ruch na drogach. Sprawdzamy gdzie należy spodziewać się największych utrudnień i w jakich godzinach potrwa protest.

Reklama

Rolnicy z regionu od kilku dni zapowiadają, że w celu wyrażenia swojego niezadowolenia zamierzają blokować drogi.

- Obecna sytuacja w jakiej znajduje się produkcja żywności w naszym kraju, nie pozostawia złudzeń. Jest DRAMAT! Wysokie koszty produkcji, niebotyczne, ceny nawozów, rosnące ceny prądu oraz innych paliw kopalnych (paliwo, gaz, węgiel) oraz inne koszty związane bezpośrednio jak i pośrednio z produkcja żywności, nie napawają optymizmem. My wiemy jedno, DROŻYZNA nadchodzi!  Dlatego już dziś, zapowiadamy mobilizacje, oraz protest ostrzegawczy, który odbędzie się 9 lutego. Po raz kolejny jako naród musimy stanąć razem, jeden obok drugiego, wspólnie, bo w jedności siła! - pisali w ubiegłym tygodniu członkowie Agrounii powiatu kutnowskiego i łęczyckiego.

Szczegółowymi informacjami o tym gdzie i jakich utrudnień trzeba się spodziewać dzieli się z nami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zapowiedziane na jutro protesty mają mieć formę blokad, bądź ograniczeń ruchu na drogach za pomocą maszyn i ciągników rolniczych.

- Na wielu trasach krajowych województwa łódzkiego należy się spodziewać poważnych ograniczeń w ruchu. Z obowiązujących na obecną chwilę informacji wynika, że  akcja prowadzona ma być w ośmiu miejscach województwa - informuje Maciej Zalewski, główny specjalista ds. komunikacji w łódzkiej GDDKiA.

Dyrekcja informuje, że z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy, którzy zamierzają podróżować poniższymi trasami: 

  • DK12 Wróblew. Wyjazd w kierunku  Sieradza o godz. 9.00, dalej DW482 przez Zduńską Wolę, Łask, przejazd przez Pabianice DK71 i kontynuacja przejazdu DW482 do Ksawerowa Łódzkiego i dalej ulicami Łodzi do centrum. W tym przypadku podróżującym na odcinku Łódź - Sieradz. W celu uniknięcia nieplanowanych postojów rekomenduje się przejazd drogą ekspresową S8.
  • DK14 Stryków. Wyjazd z parkingu przy zalewie o godz. 10.00 w kierunku Łodzi. Podróżujący w tych godzinach trasą Stryków – Łódź powinni wjechać na węźle Stryków na autostradę A2, dojechać do węzła Łódź Północ, tam skręcić na autostradę A1 i pojechać w kierunku Łodzi. Analogicznie w przeciwnym kierunku.
  • DK60 Strzelce i DK92. Wyjazd ciągników spod kościoła w Strzelcach o godz. 11.20, przejazd do Kutna i dalej DK92 do ronda, gdzie maszyny będą zawracały. Poruszający się trasą DK92 między Krośniewicami i Kutnem mogą ominąć zablokowany odcinek drogi jadąc DK91 do węzła Emilia, dalej autostradą A2 do węzła Łódź Północ i powrót na DK92 autostradą A1.
CZYTAJ TAKŻE: Mężczyzna zmarł na ulicy. To już kolejny taki przypadek w ostatnich dniach [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

  • DK70 Sierakowice Prawe. Wyjazd w kierunku Łowicza o godz. 10.00. Maszyny będą zawracały na rodzie węzła Skierniewice (A2/DK70).
  • DK70 Nieborów. Druga grupa jadąca tą trasą będzie się poruszała od strony Łowicza i spotka się z pierwszą grupą na węźle Skierniewice. W związku z tym, że spodziewane jest długotrwałe zablokowanie węzła Skierniewice, jadący w okolice Łowicza i Skierniewic autostradą A2 powinni z niej zjeżdżać na sąsiednich węzłach: Łowicz lub Wiskitki i dalej drogami lokalnymi dotrzeć do celu.
  • DK72 Strzelna gm. Jeżów. Blokada drogi od godz. 9.00. Planowane zakończenie blokady ok. 17.00. Zaleca się omijanie tego odcinka DK72 autostradą A2 (z uwzględnieniem blokady węzła Skierniewice).
  • DK42 Przedbórz. Na obecną chwilę na godz. 9.00 jest planowany wyjazd ciągników na trasę, jednak nie został jeszcze potwierdzony.
  • OSP Czarnocin.  Przejazd drogami lokalnymi i drogą wojewódzką 713 do Łodzi.
 

Cała akcja ma się zakończyć ok. godz. 17.00, po czym protestujący mają również wracać podanymi trasami, co także będzie się wiązało z utrudnieniami.

- Nie można również wykluczyć zmian w podanych godzinach i trasach przejazdu protestujących. Należy też zaznaczyć, że protesty nie są związane z działalnością GDDKiA - podkreśla M. Zalewski.

W galerii zdjęcia z podobnego protestu przeprowadzonego w październiku 2020 roku. Wygląda na to, że jutro będziemy świadkami podobnych obrazków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy