Reklama

Rowy wodne na strefie znowu zanieczyszczone?

Opublikowano:
Autor:

Rowy wodne na strefie znowu zanieczyszczone? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od kilku miesięcy mieszkańcy Kutna są mocno zaniepokojeni stanem przydrożnych rowów znajdujących się w okolicach kutnowskiej podstrefy ekonomicznej. Przykry zapach i zanieczyszczenia w kolorach tęczy wzbudziły podejrzenia także w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska, który miesiąc temu postanowił przeprowadzić kontrolę. Jakie są jej efekty?

- Inspekcja potwierdziła, że w przydrożnych rowach znajdują się nieczystości. Z tego powodu wystosowaliśmy pismo do Urzędu Miasta w Kutnie dotyczące obowiązku regularnego usuwania zanieczyszczeń z rowów wodnych - powiedziała Marzena Sokołowska, kierownik delegatury WIOŚ w Skierniewicach.

Przypadki wylewania nieczystości zdarzają się jednak nadal. Kolejny miał miejsce w tym tygodniu, a kutnianie szybko zauważyli zabarwioną na czarno wodę znajdującą się w przydrożnych rowach. Zanieczyszczenia zostały jednak szybko usunięte, a mieszkańcy nie mają żadnych powodów do obaw o stan środowiska.

- Dwa dni temu oitrzymaliśmy informację dotyczącą wylewania nieczystości do przydrożnych rowów w podkutnowskiej strefie ekonomicznej. Na miejsce zostani wysłani inspektorzy, którzy skontrolowali sytuację. Okazało się, że nie doszło do poważnego zanieczyszczenia ani tym bardziej skażenia terenu - dodała M. Sokołowska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE