Reklama

Reklama

Rządowe pieniądze nie dla Kutna. Poseł chce, by sprawa trafiła pod lupę NIK

Opublikowano: pon, 21 gru 2020 13:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 8 grudnia opublikowana została lista wniosków, które otrzymały dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Próżno szukać na niej zadań inwestycyjnych dotyczących samego Kutna. Do tematu odnosił się już prezydent Zbigniew Burzyński. Dziś, podczas konferencji prasowej, głos w sprawie zabrał poseł Dariusz Joński.

Reklama

O tym, że rządowe pieniądze nie trafią do Kutna pisaliśmy na łamach naszego portalu TUTAJ

Dzisiaj konferencję prasową dotyczącą powyższej kwestii zorganizował poseł z naszego regionu, Dariusz Joński. 

- W sprawie Narodowego Funduszu inwestycji lokalnych już wiele zostało powiedziane, ale chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że te 292 mln zł publicznych pieniędzy [...] zostały podzielone nietransparentnie, nierówno i duża część mieszkańców czuje, że została oszukana przez wojewodę łódzkiego. Dzisiaj z posłanką Katarzyną Lubnauer byliśmy na kontroli poselskiej w urzędzie wojewódzkim zapytać wojewodę łódzkiego o procedurę i kryteria podziału środków. Usłyszeliśmy, że nikt od wojewody, ani sam wojewoda nie uczestniczył w podziale tych środków. Okazuje się, że były dzielone w Warszawie, przez warszawskich urzędników, co pokazuje, że zostało to zrobione czysto politycznie, uznaniowo, w oparciu o przynaleźność partyjną tych, którzy dostawali te środki [...] Te miasta, w których PiS nie rządi, m.in takie jak Łódź, Kutno, Pabianice, Zduńska Wola, Wieluń nie dostały ani złotówki - mówił poseł. 

Dariusz Joński zapowiada, że wraz z posłanką Lubnauer złożą wniosek do Najwyższej Izby Kontroli, aby sprawdzono wydatkowanie środków z Narodowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Uważamy, że tego nie można zostawić bez żadnej odpowiedzi. To są publiczne pieniądze, to są również pieniądze mieszkańów Kutna [...] i również powinny być przekazywane na te cele. 

Druga informacja dotyczyła budżetu na 2021 rok. Łódzki Zespół Parlamentarny zgłosił 11 poprawek. Znalazła się tam też poprawka Jońskiego dotycząca modernizacji szpitala w Kutnie na kwotę 10 mln zł. Poprawka ta, podobnie jak pozostałe 900, została jednak odrzucona. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy