Reklama

Samorządowcy nie wytrzymali, chcą nowej ustawy śmieciowej! Co na to minister?

Opublikowano:
Autor:

Samorządowcy nie wytrzymali, chcą nowej ustawy śmieciowej! Co na to minister?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kosmiczne podwyżki stawek wywozu i zagospodarowania odpadami komunalnymi uderzyły po kieszeniach mieszkańców. Mocno odczuła to min gmina Kutno (pisaliśmy o tym TUTAJ), gdzie ceny wzrosły o ponad 300 procent. Z problemem borykają się gminy w całej Polsce. Do tego stopnia, że Związek Gmin Wiejskich postanowił interweniować u ministra klimatu. Samorządowcy chcą, by ustawa śmieciowa została napisana od nowa.

Przedstawiciele Związku Gmin Wiejskich RP przekazali wniosek ministrowi Michałowi Kurtyce. W spotkaniu uczestniczyło ilkudziesięciu samorządowców i ekspertów. Jak donosi portalsamorzadowy.pl, najważniejszą propozycją wysuniętą przez przedstawicieli różnych korporacji samorządowych było ponowne napisanie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

W opinii członków ZGW, wielokrotna nowelizacja dokumentu sprawiła, że stał się on nieczytelny i zaczęły pojawiać się różne interpretacje ustawy w postaci wyroków sądów oraz odmiennych stanowisk RIO. Padła również propozycja zmiany przepisu zwiększającego częstotliwość odbioru odpadów mieszanych. Zmianą ustawy miałby zająć się specjalny zespół ekspertów przy resorcie klimatu.

Jak relacjonuje dla portalu samorządowego członek zarządu ZGW, Jacek Brygman, reakcja ministra na propozycję smorządowców miała być pozytywna. Szef resortu ma dostrzegać potrzebę stworzenia bardziej czytelnego dokumentu.

Czy ministerstwo podejmie dalsze kroki w tej sprawie? Sprawę będziemy monitorować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE