Siatkówka: "Staszic" najlepszy!

Siatkówka: "Staszic" najlepszy! - Zdjęcie główne

WydarzeniaDzisiaj w hali sportowej SP nr 4 w Kutnie odbył się turniej siatkówki nauczyciele kontra uczniowie kutnowskich szkół średnich: LO im. J. Kasprowicza, ZS nr 1 im. St. Staszica (zarówno chłopcy, jak i dziewczęta) oraz ZS nr 3 im. Wł. Grabskiego. Był to już trzeci turniej organizowany przez nauczycieli, zaś pierwszy, który objął także uczniów szkół średnich.

W pierwszym meczu nauczyciele zmierzyli się z "Ekonomikiem". Pierwszy set przebiegał bardzo wyrównanie, dopiero później uczniowie zaczęli wyraźnie prowadzić. W drugim secie siły uległy odwróceniu, co zaowocowało remisem 1:1. Trzeci set zadecydował o zwycięstwie nauczycieli. Końcowy wynik to 2:1 (17:25, 25:20 i 15:11).

W następnym meczu spotkały się drużyny: "Kasprowicz" i "Staszic". W pierwszym secie "Staszic" wręcz rozgromił przeciwników, dopiero na początku drugiego rywale zaczęli dawać się we znaki. "Staszic" nie pozwolił jednak pokonać siebie i tak mecz zakończył się wynikiem 0:2 (12:25, 14:25).

Trzeci mecz to starcie "Ekonomika" z "Kasprowiczem". Z początku gra była wyrównana, później na wyraźne prowadzenie wysunął się "Kasprowicz". "Ekonomik" powoli odrabiał straty, doprowadzając w końcu do remisu i wygrywając set. W drugiej części meczu "Ekonomik" zaczął prowadzić, lecz "Kasprowicz" szybko nadrobił straty, wyrównując siły. Końcówka była bardzo niepewna i emocjonująca. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 (25:21, 26:24).

Następnie na parkiet weszły dziewczęta z ZS nr 1, by zmierzyć się z drużyną nauczycieli. Początek tego niecodziennego meczu był wyrównany, później nauczyciele zdobyli i utrzymali kilkupunktowe prowadzenie. W drugim secie przewaga mężczyzn była znaczna, dziewczęta powoli odrabiały stratę, doprowadzając do remisu. Mimo to nauczyciele nie poddali się i konsekwentnie kontrolowali sytuację. Dziewczęta walczyły zacięcie do końca, mimo to przegrały 0:2 (19:25, 19:25).

Ostatnie spotkanie to nauczyciele kontra "Staszic". Po wyrównanym wstępie "Staszic" zdobył znaczną przewagę, sięgającą 10 pkt i bez problemu ją utrzymali. W drugim secie do chłopców dołączyła zawodniczka z drużyny dziewcząt. "Staszic" wciąż prowadził na boisku, dopiero pod koniec siły wyrównały się, doprowadzając do bardzo emocjonującej końcówki. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 (13:25, 25:27).

Po trzech godzinach rozgrywek I miejsce zdobyła reprezentacja Staszica, II miejsce - ZS nr 3 "Ekonomik", zaś III miejsce - uczniowie z Kasprowicza. Pamiątkowe puchary ufundował starosta kutnowski, Konrad Kłopotowski.

"Sport najbardziej integruje ludzi. Młodzież potrzebuje takich rozgrywek, aby nie tylko nauczyć się grać, ale i właściwie porozumiewać się. Tymczasem sami często nie są w stanie zorganizować profesjonalnego turnieju, nie mogą wynająć hali. To nauczyciele powinni wychodzić z inicjatywą" - mówi Jolanta Bujalska-Kowalczyk, przewodnicząca komisji międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" pracowników oświaty i wychowania w Kutnie.

"Nauczyciele": Jacek Kudła, Robert Żurawik, Paweł Szczepanik, Piotr Chlebny, Marcin Rymarkiewicz.
"Ekonomik": Michał Grzybowski, Bartek Romański, Maciek Kozłowski, Rafał Matczak, Krzysztof Klerzak, Michał Urbaniak, Artur Gonierski, Artur Gawłowski.
"Staszic": Krystian Kudła, Michał Sokołowicz, Rafał Puścian, Paweł Sieradzon, Tomek Gajewski, Ewa Jaźwińska, Kinga Wojtasiak, Michał Kopczyński.
"Kasprowicz": Michał Lechion, Konrad Juszczyk, Łukasz Kaca, Adam Jagiełło, Marcin Wraga.
ZS 1 - dziewczęta: Katarzyna Żukowska, Magdalena Starzyńska, Kinga Wojtasiak, Paulina Kowalska, Martyna Szadkowska, Ewa Jażwińska.