Śnieżna porażka MKS w Łowiczu

Śnieżna porażka MKS w Łowiczu - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno przegrał w Łowiczu z tamtejszymi rezerwami Pelikana Łowicz 1:4 (1:3).Spotkanie odbyło się na fatalnie przygotowanym boisku łowickiego OSiR-u.Wdrużynie prowadzonej przez Pawła Ślęzaka z testowanych zawodnikówzagrał tylko bramkarz Mateusz Turkowski. Konrad Bolimowski nadalodczuwa ból w więzadle, zaś Piotr Gawlik miał ważne zajęcia na uczelnii obaj nie mogli zagrać przeciwko Pelikanowi. Kolejny występ wseniorskiej drużynie zaliczył za to 17-letni wychowanek MKS-u, PiotrWłodarski.Na takim boisku przyszło grać "Miejskim"... (foto KS Pelikan Łowicz.)

Nie lada zdziwienie ogarnęło szkoleniowców i piłkarzyMKS, gdy zobaczyli w jakich warunkach będą musieli rozegrać sobotnisparing. Boisko było pokryte śniegiem, a w późniejszym czasie także ibłotem. - Zagraliśmy w fatalnych warunkach i ciężko było biegać po tym"śnieżnym błocie", a co dopiero podawać piłkę czy rozgrywać. Jest namprzykro, bo nie tak wyobrażaliśmy sobie łowicki obiekt. Nonszalancjapracowników OSiR-u wprawiła w zakłopotanie także działaczy Pelikana, zktórymi łączą nas bardzo dobre stosunki. - powiedział kierownik AndrzejKrólak.

Popierwszej połowie "Miejscy" przegrywali 1:3 i wszystkie trzy bramkistracili już w pierwszym kwadransie. W 2. minucie łowiczan naprowadzenie wyprowadził Wojciech Kuc, zaś trzy minuty później na 2:0podwyższył Tomasz Rembowski. Gdy wydawało się, że gol RafałaJankowskiego na 2:1 zatrzyma rozpędzonych gospodarzy, Mateusz Turkowskimusiał skapitulować po raz trzeci, a na listę strzelców wpisał sięMateusz Zimecki. - Mateusz popełnił sporo błędów, jednak ciężko o dobrągrę na takiej nawierzchni. - usprawiedliwił "Turka" kierownik Królak. Wdalszej części meczu gra się wyrównała i "Miejscy" coraz częściejatakowali bramkę strzeżoną przez Mariusza Jędrzejewskiego, jednak przedprzerwą więcej goli nie padło.

Po przerwie trener Ślęzak wobawie przed kontuzjami desygnował do gry niemalże całkowicie zmienionąjedenastkę w której znalazło się kilku młodzieżowców m.in PiotrWłodarski, Piotr Michalski i Hubert Pokorski. Druga odsłona meczu byłabardzo nudna i działo się niewiele. Gra toczyła się głównie w środkuboiska, jednak gospodarze do swojego dorobku dołożyli jeszcze jednotrafienie. W 89. minucie Andrzej Osowski po stałym fragmencie grypodwyższył na 4:1 i tym samym ustalił wynik sobotniej potyczki.

Pelikan II Łowicz - MKS Kutno 4:1 (3:1)
1:0 Wojciech Kuc 2 min.
2:0 Tomasz Rembowski 5 min.
2:1 Rafał Jankowski 10 min.
3:1 Mateusz Zimecki 15 min.
4:1 Andrzej Osowski 90 min.

Pelikan II Łowicz: Jędrzejewski- Wiśniewski (46 Pomianowski), Górski, Styszko, Domińczak (46Mitrowski) (obaj z juniorów) - Dziedziela (46 Myczka), Kaźmierczak (46Szakiel), Chlebny (46 Walczak), Zimecki (60 Osowski) - Kuc (60 Zabost),Rembowski (46 Sut)

MKS Kutno: Turkowski (46 Sokołowicz) -Kaczor (46 Włodarski), Dopierała (46 Panek), Znyk (46 Sobczak),Bartczak - Grzybowski (46 P. Michalski), Kubiak (46 M. Michalski),Pilarski, Czajkowski (46 Pokorski), Rosiak - Jankowski

Więcej informacji i codzienne relacje z przygotowań MKS do rundy wiosennej tylko na www.mks.kutno.net.pl!