Reklama

Spółdzielczy remont budzi emocje

Opublikowano:
Autor:

Spółdzielczy remont budzi emocje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prace związane z remontami osiedlowych dróg przy ul. Wilczej idą pełną parą. Modernizacja rozpoczęła się w połowie lutego i już zdążyła ostro dać się we znaki mieszkańcom tej części miasta.– Wiadomo, że remont oznacza niedogodności, ale dlaczego nie stworzono kładek dla pieszych? By wejść do klatki schodowej musimy niszczyć przydomowe ogródki – oburzają się mieszkańcy.

Na blokowisku przy Wilczej prawdziwa rewolucja. Robotnicza Spółdzielnia Pionier remontuje osiedlowe drogi i parkingi. Mieszkańcy zyskają nie tylko nowe miejsca parkingowe, przy blokach pojawi się też nowe oświetlenie czy ciągi pieszojezdne. Prace przy Wilczej wykonuje firma Hydrobud z Leszczynka. Mieszkańcy nie kwestionują zasadności remontów. Mają jednak zastrzeżenia w zakresie sposobu przeprowadzania inwestycji.

– Depczemy ogródki, bo inną drogą nie przejdziemy. Robotnicy w ogóle nie szanują czyjejś pracy, inaczej zadbaliby o kładki dla pieszych – mówi Czytelniczka, jedna z mieszkanek bloku 3c. – Poza tym projekt inwestycji przy naszym bloku nie zakłada budowy chodnika. To duży błąd.

Jak tłumaczy Krzysztof Matusiak, zastępca prezesa ds. technicznych i gzm w RSM Pionier, na chodnik nie ma miejsca.

– Powstaną ciągi pieszojezdne. Ulica w tym miejscu nie ma odpowiedniej szerokości na to, by stworzyć jezdnię, chodnik i trawnik. Co do kładek dla pieszych, prace przy bloku 3c mają skończyć się jeszcze przed świętami, więc niedogodności wkrótce znikną – mówi.

Cała inwestycja ma potrwać do 15 czerwca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE