Reklama

Reklama

Spotkanie samorządu rolniczego w sprawie prywatyzacji gruntów

Opublikowano: pt, 6 lis 2015 13:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rada Powiatowa Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Kutnie stała się dziś stroną w dyskusji na temat sprzedaży nieruchomości rolnej w Głogowej na terenie Gminy Krośniewice powiat kutnowski. Rada Powiatowa Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Kutnie sprzeciwia się sprzedaży tej nieruchomości rolnej, mając na uwadze interesy okolicznych rolników na powiększenie swoich gospodarstw rolnych.

Reklama

Przedstawiciele Agencji Nieruchomości Rolnych z Łodzi odpowiadali na wszystkie pytania przedstawicieli Izby Rolniczej i zebranych gości. Omawianymi na dzisiejszym spotkaniu tematami były między innymi: kwestia nagłej sprzedaży dużej nieruchomości rolnej z gminy Krośniewice, wyłączanie 30 proc. sprzedawanych gruntów na powiększenie lub tworzenie nowych gospodarstw rodzinnych z korzyścią dla indywidualnych rolników, oraz aspekty prawne sprzedaży gruntu.

- Procedury związane ze sprzedażą mówią jasno, że pierwszeństwo ma zawsze spadkobierca. - tłumaczyła Edyta Nowicka z Agencji Nieruchomości Rolnych w Łodzi - Spadkobierca musi udokumentować swoje prawa do spadku. W tym przypadku właściciel gruntów jest znany, więc nieruchomość jest już przeznaczona na sprzedaż.

Temat sprzedaży nieruchomości w Głogowej wzbudził wiele kontrowersji w gronie rolników z terenu naszego powiatu. Na spotkanie z samorządem rolniczym z powiatu kutnowskiego przybyli przedstawiciele Agencji Nieruchomości Rolnej filia w Łodzi Krzysztof Ochnicki i Edyta Nowicka. Pojawił się również dzierżawca gruntów w Głogowej, o których sprzedaży była mowa. Nie zabrakło przedstawicieli gminy Krośniewice, burmistrz Julianny Barbary Herman oraz przewodniczącego rady - Sławomira Kępistego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)