Reklama

Sprzątanie w mieście tylko pozorne? „Brakuje nad tym nadzoru”

Opublikowano:
Autor:

Sprzątanie w mieście tylko pozorne? „Brakuje nad tym nadzoru” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy w naszym mieście mamy problem ze zwykłym sprzątaniem, a co za tym idzie, mamy także powody do wstydu? Z takiego założenia wyszedł radny Robert Małachowski, który złożył pismo w sprawie poprawy wizerunku Kutna poprzez poprawę jakości sprzątania miasta i terenów zielonych.

- Od wielu lat mieszkańcy Miasta Róż zauważają i poruszają problem dotyczący porządków i czystości w Kutnie. Szczególnie rażąco wygląda stan trawników i pasów zieleni po tzw. koszeniu trawy znajdującej się pod nadzorem miasta – rozpoczyna swoją interpelację Robert Małachowski.

Radny pisze, że trawniki po koszeniu nie są sprzątane z różnego rodzaju śmieci.

- Stosowanie dmuchaw przez pracowników pielęgnujących zieleń i tak nie powoduje sprzątania śmieci! Wywołuje to tylko coraz większą irytację mieszkańców Kutna – stwierdza R. Małachowski.

Dlatego radny wnioskuje o rozwiązanie problemu poprzez odpowiedni nadzór i kontrole, oraz o zwykłe posprzątanie przez wygrabienie, sprzątnięcie i wywiezienie śmieci.

- Warto zaznaczyć, że stan trawników lepiej wygląda przed koszeniem, bo śmieci są schowane w trawie niż po tzw. koszeniu, kiedy właśnie pozostają widoczne i niesprzątnięte. Jeśli zleceniodawca czy zakład konserwacji zieleni decyduje się na tzw. koszenie zieleni, to powinien po sobie posprzątać – kończy Robert Małachowski.

O odpowiedzi na interpelację radnego poinformujemy.

fot. archiwum/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE