Reklama

Środki ostrożności także w kościele. Co na to biskup łowicki?

Opublikowano:
Autor:

Środki ostrożności także w kościele. Co na to biskup łowicki?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie więcej niż 50 osób na mszy świętej, możliwość uczestnictwa w nabożeństwie za pośrednictwem środków masowego przekazu, odmawianie różańców intencyjnych - biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba wydał komunikat w sprawie wprowadzonego w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

Przypomnijmy, że Episkopat Polski podjął decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności. Pisaliśmy o tym tutaj - KLIK. Do sprawy, w specjalnym komunikacie odniósł się biskup diecezji łowickiej.

- W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz rozporządzeniami organów państwowych zarządzam, aby przyjąć następujące wskazania zawarte w apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z dnia 13 marca br. Są one następujące:

- Podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła może przebywać do 50 osób;
- Przypominam o wydanej poprzednio Dyspensie z dnia 13 marca br. od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy Świętej w środkach społecznego przekazu;
- Proszę kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wszystkich Diecezjan, a zwłaszcza rodziny, aby każdego dnia o godzinie 20.30 odmawiali różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Stworzymy w ten sposób wspólnotę jedności i modlitwy w całej naszej Ojczyźnie - pisze bp. Dziuba.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE