Sukces kutnowskiego kickboxera

Sukces kutnowskiego kickboxera - Zdjęcie główne

Wydarzenia 24 lutego w Węgrowie odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w semi i light contact. Zawodnik kutnowskiej sekcji kick – boxingu Marcin Nowakowski (kat 69 kg.) zajął wysokie trzecie miejscew formule light contact i jednocześnie zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Polski, które obędą się 23-25 marca w Kurzętniku. Jestem bardzo zadowolony z wyniku i postawy mojego zawodnika, gdyż turniej należał do bardzo ciężkich i wyczerpujących. Turniej trwał aż dwanaście godzin ( zawodnik trzykrotnie się rozgrzewał do swoich walk), tym bardziej jestem pełen podziwu z osiągnięcia Marcina– powiedział trener, Aleksander Grabowski.Górne zdjęcie: Marcin Nowakowski (od lewej) z trenerem, Aleksandrem Grabowskim.

Turniej był silnie i licznie obsadzony. W kategorii Marcina startowało aż dwunastu zawodników. Dwie pierwsze walki, z zawodnikami z Piaseczna - Marcin wygrał zdecydowanie, w trzeciej walce półfinałowej, po bardzo zaciętym pojedynku uległ zawodnikowi z Piotrkowa Trybunalskiego. W regulaminie walk strefowych nie rozgrywane są walki o trzecie i czwarte miejsca, zawodnicy którzy przegrywają półfinały automatycznie zajmują ex quo trzecie miejsca.