Świąteczne zwycięstwo MKS

Świąteczne zwycięstwo MKS - Zdjęcie główne

Wydarzenia[img:6373]MKS Kutno wygrał dziś 5:1 (1:1) z łódzkim UKS SMS i nadal przewodzi w tabeli łódzkiej okręgówki.Od początku spotkania kutnianie spokojnie konstruowali akcje i wciągnęli gości na swoją połowę.Po blisku dwudziestu minutach na prowadzenie wyszli piłkarze MKS Kutno, a bramkę na 1:0 zdobył Sylwester Płacheta. Kilka chwil później powinno być już 2:0, lecz Michał Rosiak i Mariusz Jaśkiewicz, zmarnowali swoje akcje "sam na sam" z bramkarzem.

Kilkanaście minut przed końcem pierwszej odsłony meczu piękną bramkę z rzutu wolnego zdobyli łodzianie. Na strzał z ponad 25 metrów zdecydował się jeden z "smsiaków" i piłka zatrzepotała w "okienku" tuż obok bezradnego Ireneusza Kamińskiego.

Do końca pierwszej połowy utrzymał się remisowy wynik.

Drugą cześć meczu "żółto-niebiescy" rozpoczęli wyśmienicie. Już w 47 minucie gola zdobył niezawodny ostatnimi czasy, Michał Rosiak. Po strzeleniu bramki, kibice zaczęli głośno skandować "Michał Rosiak", a sam zainteresowany bił brawo wspierającym fanom.

Około 60 minuty sędzia główny dzisiejszych zawodów podyktował rzut karny dla MKS, który na gola zamienił Mariusz Jakubowski. Później po raz kolejny przypomniał o sobie Michał Rosiak, który pięknym strzałem z powietrza "zdjął pajęczynę" z bramki strzeżonej przez goalkeepera SMS Łódź.

Kilka groźnych akcji przeprowadzili również gracze z Łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, ale Ireneusz Kamiński wraz z blokiem defensywnym nie dał się zaskoczyć. Kutnianie mieli jeszcze dużo sytuacji bramkowych, ale wspaniale zachowywał się bramkarz przyjezdnych, bądź "Miejscy" pudłowali. Piłkę w siatce udało się jednak umieścić Andrzejowi Grzegorkowi, który ustalił wynik na 5:1 dla "żółto-niebieskich".

Dzisiejsza gra MKS nie była może zbyt efektowna, ale za to bardzo efektywna. Kutnianie po trzech wiosennych kolejkach zebrali komplet 9 punktów oraz legitymują się znakomitym bilansem bramkowym 17:1 !! Miejmy nadzieję, że taka dyspozycja zostanie utrzymana do 9 maja, wyjazdowego meczu z Zawiszą Rzgów.

MKS Kutno - SMS Łódź 5:1 (1:1)

1:0 Sylwester Płacheta (22')
1:1 bramka dla SMS
2:1 Michał Rosiak (47')
3:1 Mariusz Jakubowski (' rzut karny)
4:1 Michał Rosiak
5:1 Andrzej Grzegorek

MKS Kutno : Kamiński - Ocetek, Rafał Puścian, Karczewski, Kudelski - Jaśkiewicz (80' Panek), Jakubowski, Więcek (70' Dymkiewicz), Grzegorek - Płacheta (85' Piotr Michalski), Rosiak (86' Łukasz Górczyński)