Reklama

Szpital tnie koszty

Opublikowano:
Autor:

Szpital tnie koszty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szpital szuka oszczędności i wypowiada umowy podwykonawcom. Chodzi o Diagnostykę i Epione. Ile KSS zyska na takich posunięciach?Epione, zatrudniająca anestezjologów, miała sześciomiesięczny okres wypowiedzenia.- Usługi lekarzy anestezjologów są jednym z fundamentalnych działań w szpitalu zabiegowym, a takim jest Kutnowski Szpital Samorządowy, dlatego zdecydowaliśmy się wypowiedzieć umowę firmie, która pośredniczy pomiędzy lekarzami a szpitalem - informuje Beata Pokojska, rzecznik prasowy KSS.

W przypadku diagnostyki obrazowej okres wypowiedzenia wynosił 3 miesiące.

- NFZ kontrolował szpital trzykrotnie i za każdym razem podnosił, że dostęp do tomografii komputerowej i lekarza radiologa powinien być całodobowy - wyjaśniał podczas wczorajszej sesji prezes KSS, Robert Wilanowski. - Jeśli dojdziemy do porozumienia ze spółką Diagnostyka i taka opieka lekarza radiologa zostanie zapewniona w ramach istniejącej umowy, to jesteśmy skłonni wypowiedzieć to wypowiedzenie.

Jakie oszczędności przyniosą szpitalowi te ruchy? To dopiero okaże się po przetargach. Póki co wiadomo, że na samych anestezjologów zatrudnionych przez zewnętrzną firmę szpital wydawał 150 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE