Reklama

"Tak złe, że aż dobre, czyli najgorsze kultowe filmy wszech czasów"

Opublikowano:
Autor:

"Tak złe, że aż dobre, czyli najgorsze kultowe filmy wszech czasów" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na wydarzenie "Tak złe, że aż dobre, czyli najgorsze kultowe filmy wszech czasów".
 
3-go grudnia (sobota) o godzinie 11:00 Kutnowska Akademia Filmowa wraz z Muzeum Kinematografii w Łodzi zapraszają wszystkich miłośników filmów klasy B (i nie tylko), na spotkanie z filmami nieudanymi, kiczowatymi, a jednocześnie kultowymi – jednym słowem, tak złymi, że aż dobrymi. Oglądając fragmenty tych „arcydzieł” uczestnicy będą mieli okazję nie tylko poznania mniej chlubnej historii kina, ale także nauczenia się, jakich błędów powinni unikać przyszli realizatorzy filmów.

Do świata filmowego kiczu zabiorą spece z Muzeum Kinematografii Krzysztof Olkusz i Piotr Spólnicki.

Po prelekcji darmowy seans klasyki kiczu czyli: "Klątwa doliny węży" film polski z 1987 roku. Produkcja w założeniu miała być polsko-radziecką odpowiedzią na amerykańskiego Indiana Jonesa. W obsadzie m.in. Roman Wilhelmi, Ewa Sałacka-Kirstein, Krzysztof Kolberger i Leon Niemczyk. Za kamerą stanął Marek Piestrak, nazywany przez niektórych polskim Edem Woodem. Aktualna ocena na portalu Filmweb to zaszczytne 3,7 gwiazdki. Od tytułu "Klątwy doliny węży" swoją nazwę wzięła polska antynagroda przyznawana najgorszym polskim filmom od 2012 roku.
 
Bezpłatne zaproszenia można odebrać w kasach KDK oraz CTMiT.
Więcej informacji na fanpagu Kina na Facebooku - Filmowe Kutno oraz stronie wydarzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE