Reklama

Reklama

Te pociągi jeszcze przez Kutno nie przejeżdżały. Jest zgoda urzędu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Te pociągi jeszcze przez Kutno nie przejeżdżały. Jest zgoda urzędu - Zdjęcie główne

Przez Kutno będą przejeżdżały czeskie pociągi RegioJet | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przez Kutno będą przejeżdżały pociągi czeskiego przewoźnika. Niedawno stosowną zgodę na otwarty dostęp dla RegioJet na trasie z Warszawy Wschodniej do belgijskiej Ostendy wydał Urząd Transportu Kolejowego.

Reklama

Jak informuje dobrze poinformowany w sprawach kolei rynek-kolejowy.pl, RegioJet wniosek o tę trasę złożył w kwietniu, a w maju został on opublikowany przez Urząd Transportu Kolejowego.

Ma to być drugi wariant połączenia nocnego, które ma ruszyć latem 2022 roku równocześnie z Warszawy i z czeskiej Pragi.

Wydana decyzja UTK obejmuje pociągi relacji Warszawa Zachodnia – Ostenda. 

- Zgodnie ze złożonym wnioskiem UTK określił w wydanej decyzji, że przewoźnik będzie uruchamiać codziennie jedną parę pociągów, które będą zatrzymywały się na następujących stacjach: Warszawa Wschodnia*, Warszawa Centralna*, Warszawa Zachodnia*, Łowicz Główny*, Kutno*, Konin*, Września*, Poznań Główny*, Świebodzin*, Rzepin*, Frankfurt (Oder), Berlin Ostbahnhof, Berlin Hbf., Hannover, Amsterdam Centraal, Schiphol, Den Haag HS, Rotterdam Centraal, Roosendaal, Antwerpen-Centraal, Brussel-Central, Brussel-Zuid, Gent-Sint-Pietres, Brugge, Oostende – informuje rynek-kolejowy.pl.

Na stacjach oznaczonych gwiazdką w kierunku Ostendy możliwe będzie wyłącznie wsiadanie do pociągu, a w relacji powrotnej – tylko wysiadanie. 

- W ten sposób pociąg nie będzie "konkurował" na polskim odcinku z dotowanymi przez budżet państwa połączeniami PKP Intercity – podkreśla portal.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy