reklama
reklama

Tradycja i muzyka. Leszczynianki na Przeglądzie Zespołów Ludowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tradycja i muzyka. Leszczynianki na Przeglądzie Zespołów Ludowych - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaW Niesułkowie, 21 lipca, odbył się IV Przegląd Zespołów Ludowych i Kapel, który przyciągnął miłośników folkloru z całego województwa łódzkiego. W ramach obchodów Dnia Folkloru, zespoły i kapele rywalizowały ze sobą ukazując bogactwo kulturowe regionu. Wśród najlepszych zaprezentował się Zespół Ludowy Leszczynianki, wyróżniony w konkursie za swój talent i zaangażowanie.
Reklama lokalna
reklama

21 lipca w malowniczym Niesułkowie odbył się IV Przegląd Zespołów Ludowych i Kapel, który stał się centralnym punktem obchodów Dnia Folkloru. Wydarzenie zgromadziło miłośników folkloru oraz amatorskie zespoły i kapele z całego województwa łódzkiego, które rywalizowały w duchu radości i tradycji.

Wśród uczestników tego festiwalu znalazł się Zespół Ludowy Leszczynianki, który zdobył wyróżnienie w konkursie. Ich występ, obok talentu i zaangażowania, był doskonałym przykładem różnorodności i piękna folkloru ziemi łódzkiej.

W przeglądzie wzięło udział 24 zespoły oraz 13 kapel prezentując bogactwo kulturowe z okolic Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Konstantynowa Łódzkiego, Łodzi, Ozorkowa, Łęczycy, Kutna, Łowicza, Skierniewic, Głowna i Strykowa. Jury, w składzie Artur Modrzejewski, Witold Paprocki oraz Waldemar Zybała, doceniło wysoki poziom artystyczny występujących grup, przyznając liczne nagrody.

reklama

Dodatkowe atrakcje, które towarzyszyły wydarzeniu takie jak kiermasz rękodzieła, na którym można było podziwiać różnorodne wyroby artystów ludowych, od biżuterii, przez dekoracje z drewna, aż po haftowane obrusy dodatkowo urozmaiciły ten dzień.

Fani lokalnych smaków również nie byli zawiedzeni. Na targu lokalnych potraw można było skosztować tradycyjne specjały takie jak pierogi, miód, przetwory i inne słodkości.

reklama

Dla najmłodszych uczestników przygotowano specjalne animacje oraz dmuchańce, a dorośli mogli sprawdzić swoje możliwości pracy na kole garncarskim.

Na zakończenie, uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przy tradycyjnej muzyce podhalańskiej, którą zademonstrowała grupa Góralsi.

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama