Reklama

Udane mecze baseballistów

Opublikowano:
Autor:

Udane mecze baseballistów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sobotę, 8 czerwca zespół seniorów baseballu MKS Stal BiS Kutno rozegrał dwa rewanżowe spotkania z WUKB Centaury Warszawa. Stołeczna drużyna na półmetku rozgrywek sezonu 2013 dosyć wyraźnie liderowała w tabeli baseballowej Ekstraligi i nic też dziwnego, że w przedmeczowych prognozach była typowana na zwycięzcę kutnowskiego dwumeczu.Kutnianie rozegrali jednak kolejny raz dwa dobre spotkania i dopisali do swojego konta dwa, jakże cenne punkty – przedłużając serię zwycięstw do sześciu. W pierwszym meczu żółto niebiescy wygrali - 4 : 1 a w drugim - 3 : 2.

W obydwu spotkaniach młoda kutnowska drużyna zagrała bezbłędnie w obronie, co przy niezłej „pałce” i dobrej grze miotaczy przyniosło tak oczekiwany rezultat. Pierwszy mecz na górce miotacza rozpoczął Jakub Nadolski, a zawody dokończył Maciej Wróblewski, który narzucał również w całości drugi mecz. Udane odbicia za dwie bazy zaliczali Mariusz Grzanowski, Jakub Wojtczak oraz Tobiasz Lewandowski. Centaurom nie pomogły nawet zaliczone dwa homeruny, po których goście zdobyli wszystkie trzy punkty wywiezione z Kutna.

W kutnowskiej drużynie zadebiutował kolejny junior – 17 letni Adrian Kusiak i dodajmy - był to debiut bardzo udany.

Aktualna klasyfikacja mistrzostw Polski seniorów:

Uszczuplona, w wyniku wycofania się z tegorocznych rozgrywek dwóch zespołów, Ekstraklasa Baseballu rozegrała dopiero połowę z 40 spotkań całego sezonu zasadniczego. Kutnianie zaliczyli wprawdzie więcej zwycięstw od liderujących Centaurów, mają jednak rozegrane cztery mecze więcej od stołecznych baseballistów. Ligowa tabela ogólnie rzecz biorąc niewiele wyjaśnia. Jak widać Dęby

z Osielska rozegrały dopiero cztery spotkania a Kutnianie zaliczyli już tych meczy 12. Wypacza to niestety sens sportowej rywalizacji. Przypomnijmy, że do finałowej fazy awansują cztery zespoły - wszystkie rozwiązania są więc jeszcze możliwe.

W dwóch innych sobotnich spotkaniach polskiej Ekstraligi baseballu UBKS Gepardy Żory podzieliły się zwycięstwami z KS Silesią Rybnik - 2:5 oraz 7:3.

Grała także I Liga baseballu: KS Baseball Wrocław pokonał Feniksy Warszawa - 6:4, 11:1

a Yankees Działdowo również dwukrotnie wygrał z Jastrzębiami z Jastrzębia-Zdroju – 6 :3 i 6 : 5.

Info: Waldemar Szymański

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE