Reklama

Reklama

Urząd apeluje do mieszkańców o mądre korzystanie z hulajnóg elektrycznych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wraca temat hulajnóg elektrycznych, które pojawiły się na kutnowskich ulicach w połowie września. Urząd Miasta przypomina o kilku podstawowych zasadach o których użytkownicy tych pojazdów muszą pamiętać.

Reklama

- Na początek warto podkreślić, że przepisy prawa w Polsce nie normują ustawiania hulajnóg na terenach gminnych. Nie mniej korzystający z pojazdów nie powinni naruszać warunków zatrzymania się na chodniku lub korzystania z chodnika - przypomina Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Kutnie.

Hulajnogi nie wolno zostawiać na środku chodnika. Parkujemy na uboczu dróg, z których korzystają piesi. Nie wolno też gwałtowanie zatrzymywać się na środku ścieżki rowerowej czy chodnika.

- Naruszenie przez kierującego rowerem, hulajnogą elektryczną lub innym urządzeniem transportu osobistego przepisów o korzystaniu z chodnika lub drogi dla pieszych zagrożone jest karą 200 zł mandatu. Nieprawidłowe miejsce postoju pojazdu to z kolei 100zł kary - dodaje K. Klimaszewski.

Prawo o ruchu drogowym określa możliwość poruszania się wyżej użytkowników hulajnóg po chodnikach, drogach rowerowych oraz drogach publicznych.

Naruszenia, które nie zostały ujęte w taryfikatorze mandatów karnych rozpatrywane są na zasadach ogólnych. Właśnie takim naruszeniem jest przekroczenie dozwolonej prędkości na chodniku, która nie może być większa od prędkości pieszego.

- Na drodze lub ścieżce rowerowej możemy poruszać się hulajnogą z maksymalną prędkością 20 km/h. Za naruszenie jazdy z dozwoloną prędkością zapłacimy od 200 do 500zł grzywny. Dlatego apelujemy, z hulajnóg korzystajmy rozsądnie i bezpiecznie - kończy Kamil Klimaszewski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy