Reklama

VII festyn "Na ludowo w mieście Róż"

Opublikowano:
Autor:

VII festyn "Na ludowo w mieście Róż" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Muzeum Regionalne w Kutnie, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej oraz Kutnowski Dom Kultury zapraszają 28 czerwca 2015 r. (niedziela) w godzinach 12:00 – 19:00 na VII festyn "Na ludowo w mieście Róż". Tego dnia na placu Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie odbywać się będą występy folklorystycznych zespołów tanecznych, śpiewaczych i kapel, konkurs na potrawę regionalną i konkursy dla dzieci.Kolejny element festynu stanowić będzie kiermasz sztuki i rękodzieła artystycznego, podczas którego zaprezentowane zostaną m.in. haft artystyczny, malarstwo, rzeźbę, biżuterię artystyczną. Przed Muzeum zrealizowane zostaną również pokazy i warsztaty rzemiosła artystycznego i użytkowego.

Można będzie własnoręcznie wykonać naczynie gliniane, zobaczyć jak działał warsztat tkacki, a także spróbować swoich sił w plecionkarstwie. Kolejną atrakcją będą warsztaty składania kwiatów z bibuły i wykonywania kartek z motywem wycinanki łowickiej. Podczas imprezy można będzie również skosztować swojskiego jadła i ekologicznej żywności.

O godzina 18:00 na scenie wystąpi gwiazda wieczoru Zespół Muzyki Słowiańskiej „Gaj” z Białegostoku.

W przypadku deszczu impreza przeniesiona zostanie do Kutnowskiego Domu Kultury. Zadanie zostało dofinansowane przez Prezydenta Miasta Kutno.

W związku z organizacją festynu w dniu 28 czerwca br. w godz. 08:00 – 21:00 ul. Witosa zostanie zamknięta dla ruchu kołowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE