Reklama

VII powiatowy konkurs plastyczny "O czym zapomniał Tuwim?"

Opublikowano:
Autor:

VII powiatowy konkurs plastyczny "O czym zapomniał Tuwim?" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W związku z obchodami Roku Juliana Tuwima Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi Filia w Kutnie wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 9 w Kutnie zorganizowała dla uczniów klas I – VI powiatu kutnowskiego konkursy plastyczne: Bohaterowie Juliana Tuwima (klasy I – III) oraz Zagadkowe wagony (klasy IV – VI).Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych, nauczycieli bibliotekarzy oraz wychowawców świetlic szkolnych do włączenia się w obchody Roku Juliana Tuwima, poprzez zainspirowanie uczniów do wykonania pracy plastycznej związanej z twórczością jednego z najbardziej znanych twórców poezji dziecięcej.

Na prace uczniów czekamy do 26 kwietnia. Szczegóły na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie.

Zadaniem uczniów klas I-III jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wybranego przez siebie bohatera lub scenę z dowolnego wiersza poety.

Uczniowie klas IV –VI mają wykonać pracę nawiązującą do Lokomotywy, która jak wiadomo ciągnęła czterdzieści wagonów. Jednak opisana jest jedynie zawartość pierwszych dziesięciu. Zadaniem uczniów jest wymyślenie i narysowanie, co mogło znajdować się w pozostałych wagonach (jednym lub kilku). Wybór przewożonych przedmiotów/osób należy wyłącznie do uczestnika. Ważne jest, by mogły być doczepione do lokomotywy.

Sponsorem nagród dla uczniów nagrodzonych w konkursie jest Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się podczas obchodów Tygodnia Bibliotek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Kutnie, wystawę prac biorących udział w konkursie będzie można oglądać w holu głównym Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie (ul. Wł. Jagiełły 6) w dniach 8–19 maja br.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE