Reklama

W bibliotece też można się bawić

Opublikowano:
Autor:

W bibliotece też można się bawić - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ramach realizowanego w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie z klas młodszych udali się z wizytą do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Kownackiej w Żychlinie. Przybyłych powitała dyrektor tej placówki pani Ewa Andrzejewska i przedstawiła pracowników biblioteki.

Uczniowie zwiedzili wszystkie pomieszczenia biblioteki, takie jak: czytelnia, wypożyczalnia dla dorosłych, wypożyczalnia dla najmłodszych. Obejrzały również kącik Marii Kownackiej, patronki biblioteki. W czytelni poznały przyjazne strony internetowe dla dzieci, dzięki którym można się uczyć przez zabawę. Następnie siedząc wygodnie przy stolikach, w miłej, świątecznej atmosferze dzieci oglądały różnego rodzaju książki – mówiące, śpiewające i opowiadające. Poznały także Dżina zabawkę, która odgadywała nasze myśli. Kolejną atrakcją były gry i zabawy ruchowe, w których chętnie wszyscy brali udział. Najważniejszym punktem pobytu było pasowanie na czytelnika biblioteki. Kandydaci na czytelników musieli przejść trzy próby: spostrzegawczości, uwagi i wiedzy.

Ten dzień pozostanie dla wszystkich niezapomnianą atrakcją, tym bardziej, iż do biblioteki w Żychlinie uczniowie udali się podmiejskim autobusem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE