Reklama

Reklama

W Głogowcu upamiętnili ofiary zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

Opublikowano: ndz, 12 kwi 2015 16:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od uroczystej mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu rozpoczęły się dzisiejsze uroczystości 75. rocznicy zbrodni katyńskiej. Uczczono również pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Mszę sprawował ks. Piotr Kalisiak. W obchodach wzięli udział m.in. poseł Tadeusz Woźniak, starosta kutnowski Krzysztof Debich, prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

Reklama

Po nabożeństwie na cmentarzu parafialnym pod pomnikiem katyńskim prezydent przypomniał ofiary zbrodni sprzed 75 lat.

- Lista katyńczyków ziemi kutnowskiej wziętych do niewoli i aresztowanych po 17 września 1939 r. po kolejnych weryfikacjach liczy obecnie 183 osoby. Dzisiejsze spotkanie to sposobność do podziękowania rodzinie katyńskiej i Związkowi Sybiraków za zaangażowanie w dokumentację losów kutnowskich katyńczyków. Przed Wami bój o prawdę, której domagają się mogiły patriotów polskich. Nie traćcie zapału - mówił Zbigniew Burzyński.

Głos zabrał także poseł Tadeusz Woźniak, który podkreślał, że pamięć o zbrodni katyńskiej zawsze będzie żywa.

- 14 razy byłem w Katyniu, ostatni raz 10 kwietnia 2010 roku, kiedy organizowałem wyjazd 60 posłów i senatorów do Katynia - wspominał poseł.

Po przemówieniach złożono kwiaty przy pomniku katyńskim. Oprawą muzyczną uroczystości zajęła się Orkiestra Dęta OSP w Kutnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)