Reklama

Reklama

W krośniewickim muzeum podsumowali ferie

Opublikowano: ndz, 15 lut 2015 15:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W czwartek 12 lutego zakończyły się zajęcia zorganizowane przez Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach w ramach ferii zimowych. Na przestrzeni kilku dni placówka przygotowała mnóstwo atrakcji i warsztatów twórczych.Poniedziałek 9 lutego poświęcony został tematyce karnawału i dzieci samodzielnie wykonywały karnawałowe maski. W ruch poszły kolorowe cekiny, farby, bibuły i brokat, a uczestnicy zajęć stworzyli zarówno maski zwierzęce, jak i pięknie zdobione maski weneckie. Tematyka drugiego dnia zajęć zbiegła się z przypadającym w sobotę świętem zakochanych. Uczestnicy przygotowali kartki walentynkowe, wykorzystując technikę quillingu - formę papieroplastyki polegającą na zwijaniu w rulon wąskich paseczków papieru.

Reklama

Trzeciego dnia odbyły się twórcze warsztaty recyklingowe. Uczestnicy przy użyciu papierowych rolek, ścinków bibuły, kolorowego papieru i farb przygotowali ekologiczne zwierzątka. Salę muzealną wypełniły papierowe słonie, żyrafy, żaby i koty, a dziecięca fantazja w przygotowaniu eko-zoo nie miała końca.

Czwartego dnia zajęć sala wystawowa zmieniła się w domowe kino. Uczestnicy spotkali się z bohaterami różnych bajek wyświetlanych na ścianie przy pomocy projektora. Dzieci poznały perypetie Kota w butach, wędrówki szyszkowego dziadka czy przygody Alicji w krainie czarów. Projekcji towarzyszyły warsztaty plastyczne wykorzystujące technikę orgiami płaskiego.

W zajęciach łącznie wzięło udział dziewięćdziesięcioro dzieci. - Bardzo dziękujemy uczestnikom zajęć za tak liczne przybycie i wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że warsztaty dały wszystkim dużo radości i umiliły ostatnie dni ferii - kwitują organizatorzy zajęć.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)