Reklama

Reklama

W Kutnie ma powstać kompleks sportowy za kilka milionów złotych. Szukają wykonawcy [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Budowa okazałego kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 9 może wkrótce ruszyć. Urząd Miasta w Kutnie ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. Ratusz otrzymał na to zadanie pięć milionów złotych.

Reklama

W zamyśle nowa infrastruktura sportowa ma służyć zarówno wychowankom największej placówki oświatowej jak i mieszkańcom. Warto przy tym pamiętać, że orlik SP nr 9 i znajdująca się tam bieżnia lekkoatletyczna cieszą się sporą popularnością, dlatego wielomilionowa inwestycja w to miejsce z pewnością ucieszy wiele osób. 

- Dofinansowanie pozwoli wybudować przy Szkole Podstawowej nr 9 prawdziwy, nowoczesny kompleks sportowy z różnego typu boiskami. Dotychczasowy plac do gry zastąpi nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią z nowymi bramkami, piłkochwytami i wyznaczonymi liniami do różnego rodzaju gier zespołowych. Wytyczone będzie m.in. boisko do baseballu, do którego zakupione będą także specjalne tunele treningowe – informuje Urząd Miasta w Kutnie.

Dodatkowo powstać ma boisko do siatkówki plażowej oraz miejsce do gry w badmintona. 

Ponadto przebudowane będą wspomniane bieżnie proste i okrężne, miejsca do skoku w dal i trójskoku.

- Powstanie miejsce do trenowania skoku w wzwyż oraz pchnięcia kulą, bieżniami i urządzeniami wspierającymi rozwój fizyczny wszystkich mieszkańców. Na terenie kompleksu ustawione zostaną stoły do gry w tenisa stołowego, zainstalowane zostaną nowe ławki, a całość będzie oczywiście odpowiednio oświetlona – wylicza Ratusz.

Wykonawcy mają czas za zgłoszenie się do Urzędu Miasta do 22 sierpnia do godz. 10:00. W galerii zdjęcia tego jak w tej chwili wyglądają tereny, które wkrótce mają zyskać nowe oblicze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy