Reklama

W niedozwolonym miejscu przez jezdnię: posypały się mandaty

Opublikowano:
Autor:

W niedozwolonym miejscu przez jezdnię: posypały się mandaty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do najbliższego przejścia dla pieszych 200 metrów, w pobliżu nie widać radiowozu, chwilowa pustka na jezdni... Okazja tworzy się sama. Kto z nas choć raz w życiu jej nie wykorzystał i nie przemknął niezauważony przez drogę? Niestety, nie wszyscy mają tyle szczęścia, a konkretnie: od początku roku grubo ponad sto osób.

Pieszy, który przechodzi przez jezdnię w niewyznaczonym do tego miejscu stanowi spore zagrożenie nie tylko dla samego siebie, ale i innych uczestników ruchu. Pouczenia i mandaty powinny być wystarczającą nauczką, jednak na ulicach naszego miasta nadal nie brak osób, które łamią przepisy. Od początku tego roku funkcjonariuszom z kutnowskiej "drogówki" udało się ukarać sporą liczbę pieszych, którzy unikają "zebry".

- Od początku stycznia 2018 roku ujawniono 133 pieszych przechodzących w miejscach niedozwolonych z czego w 80% na pieszych nałożono mandaty karne. W pozostałych przypadkach zastosowano pouczenia - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Wygodnickich pieszych najczęściej można spotkać na 4 ulicach naszego miasta. Jako idealne miejsce do łamania przepisów upodobali sobie ulice: Grunwaldzką, Troczewskiego, ciąg ul. Barlickiego oraz 29-go Listopada.

Za przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, pieszy może zostać ukarany mandatem w wysokości 100 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE