Reklama

Reklama

W Powiatowym Urzędzie Pracy zawarto projekt Umowy Partnerskiej

Opublikowano: pt, 4 wrz 2015 15:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 3 września w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie nastąpiło podpisanie wniosku o przystąpienie do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych w pekspektywie 2014-2020.Wniosek jest efektem zawartej w sierpniu b.r. umowy partnerskiej pomiędzy Powiatowym Urzędem Pracy w Kutnie, ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku Sp.z.o.o. oraz Agencją Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., dotyczącej przygotowania i realizacji projektu Szansa dla Młodych - Aktywizacja społeczna i zawodowa młodziezy NEET odpowiedzią na potrzeby kadrowe przedsiębiorców z powiatu kutnowskiego.

Reklama

Projekt stanowi odpowiedz na konkurs Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi ogłoszony w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy - projekty konkursowe, Poddziałanie 1.2.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

Termin składania wniosków do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi mija 8 września, wyrażamy nadzieje, że w niedługim terminie spotkamy się by poinformować o szczegółach realizacji projektu - mówi Dyrektor PUP w Kutnie Pani Małgorzata Kochańska.

Konkurs umożliwi zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych, w tym niepełnosprawnych między 15 a 29 rokiem życia: bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu ( tzw. młodzież NEET). Wsparcie ze strony PUP w Kutnie polegac będzie na kompleksowym i indywidualnym pośrednictwie pracyw zakresie wyboru zawodu zgodnego z kwalifikacjami i kompetencjami wspieranej osoby zarejestrowanej w urzędzie.

Rolą partnera - ARRK S.A. będzie objęcie opieką uczestników projektu- młodzieży nie aktywnej zawodowo ale nie zarejestrowanej w PUP w Kutnie.

To innowacyjny projekt partnerski prowadzony przez Urząd Pracy, którym odpowiadamy na zapotrzebowanie ludzi młodych. Młodzież do 25 roku życia stanowi 19% z ogółu bezrobotnych u nas zarejestrowanych - dodaje Pani Kochańska.

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku jest partnerem wiodącym projektu. Dzięki kadrze specjalistów planowana aktywizacja zawodowo-edukacyjna osób młodych odpowiadać będzie na zidentyfikowane trudności i bariery, jakie młodzi ludzie napotykają w wejściu i utrzymaniu się na rynku pracy - podsumowuje Marek Skrzyński-Dyrektor Działu Funduszy Strukturalnych w firmie ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z.o. o.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)