Reklama

Wakacje - minęły bezpiecznie?

Opublikowano:
Autor:

Wakacje - minęły bezpiecznie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak co roku kutnowscy policjanci włączyli się w działania „ Bezpieczne wakacje”.Podczas dwóch miesięcy letniego wypoczynku policjanci kontrolowali miejsca gromadzenia się młodzieży, dzikie kąpieliska, dworce PKP i punkty sprzedaży alkoholu. W tym roku aż 468 razy mundurowi kontrolowali place zabaw pod kątem zakłócenia porządku publicznego i ciszy nocnej a także niszczenia mienia. Podczas wakacji ujawniono 9 osób nieletnich pod wpływem alkoholu. Policjanci przeprowadzili 10 spotkań z młodzieżą podczas zbiorowych miejsc odpoczynku.

17 razy stróże prawa występowali do sądu rodzinnego w sprawach dotyczących nieletnich. Ze zdarzeń kryminalnych policjanci zanotowali 38 kradzieży, o 15 mniej niż w 2015 roku. Zanotowaliśmy podobną ilość jak w ubiegłym roku uszkodzenia mienia w ilości 22 i podobną kradzieży pojazdów 3 przypadki.

Policjanci z ruchu drogowego odnotowali 49 wypadków, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 69 osób zostało rannych. Doszło do 168 kolizji. Sprawdzono 14 autokarów przewożących dzieci do miejsc odpoczynku. Zatrzymaliśmy 44 kierujących pod wpływem alkoholu, o 16 mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Co cieszy, podczas tegorocznych wakacji nie doszło do utonięcia dziecka, jak również żadne z nich nie było ofiarą wypadku przy pracach polowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE