Reklama

Wernisaż wystawy "Przemiana materii"

Opublikowano:
Autor:

Wernisaż wystawy "Przemiana materii" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

8 lutego (czwartek) o godz. 17:00 zapraszamy do Galerii Okno na Sztukę w Kutnowskim Domu Kultury, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy "Przemiana materii" Katarzyny Zimnej.

Katarzyna Zimna - urodziła się i mieszka w Łodzi, gdzie ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa (2002) oraz na Wydziale Edukacji Wizualnej (2004) Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. W 2010 roku uzyskała tytuł doktora z zakresu teorii sztuki współczesnej w Loughborough University School of Art and Design w Wielkiej Brytanii. W 2014 roku, nakładem wydawnictwa I.B. Tauris, w Londynie i Nowym Jorku, ukazała się jej książka Time to Play: Action and Interaction in Contemporary Art. Twórczość w zakresie grafiki warsztatowej, sztuki obiektu, tkaniny i działań z uczestnictwem widza.

Dwukrotna stypendystka Centrum Grafiki im. Fransa Masereela w Kasterlee w Belgii. Uczestniczka międzynarodowych konferencji Impact International Printmaking Conference (Bristol 2009, Hangzou 2015). Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i pokonkursowych w kraju i zagranicą; autorka jedenastu wystaw indywidualnych. Od 2011 roku pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, gdzie prowadzi zajęcia z grafiki warsztatowej i malarstwa na kierunku wzornictwo.

Wystawę można oglądać do 28 lutego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE