Reklama

Reklama

[WIDEO] 85 lat kutnowskiej Biblioteki

Opublikowano: pt, 9 gru 2016 15:16
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 85 lat temu w naszym mieście powstała biblioteka. Zgromadzeni dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca goście mogli poznać jej historię z najmniejszymi szczegółami, którą przedtawiono na przygotowanej prezentacji multimedialnej zatutułowanej „Biblioteka to moje miejsce”.

Reklama

Uroczystośc poprowadziła dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w kutnie - Magdalena Konczarek.

- Taka uroczystość jest w dobrą okazją do tego, aby się chwalić. W tym samym momencie, kiedy przygotowywaliśmy się do jubileuszu, wybrzmiała decyzjaurzędu marszałkowskiego i będziemy modernizować i rozbudowywać bibliotekę. Dużo by mówić o nowej bibliotece - Kutno dołączy do grona miast, w których działają nowoczesne biblioteki. A czym jest taka biblioteka? Przede wszystkim jest dostosowana do potrzeb użytkowników, jest miejscem spotkań, rozmów i zdobywania nowych umiejętności. To różnorodne i interesujące zbiory. To dostęp do rzetelnej informacji. Nowoczesna biblioteka to też zaangażowani i dobrze przeszkoleni bibliotekarze - wymieniała dyrektor Magdalena Konczarek.

Wśród zaproszonych gości - bibliotekarzy, byłych pracowników i dyrektorów placówki, władz samorządowych, a także licznych przyjaciół i współpracowników instytucji - znalazł się sam marszałek województwa łódzkiego - Witold Stępień.

Dzisiejsza uroczystość była dobrą okazja do podziękowań - zarówno dla pracowników biblioteki, którzy swoim zaangażowaniem codzienni pokazują, jak bardzo zależy im na dobrym jej funkcjonowaniu, jak i przyjaciołom biblioteki, którzy jej pomagają.

Zgromadzeni goście mogli również zapoznać szczegółowo z wizualizacjami nowego gmachu placówki , które opracował kutnianin Marcin Marchewka.

Na zakończenie uroczystość swoim występem uświetnił artysta - Jarosław Chojnacki, który gościł już w murach kutnowskiej książnicy, a podczas jubileuszu zgodził się wystąpić przed jej gośćmi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)