Reklama

[WIDEO] Damian Rybicki rusza na podbój Eurowizji

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] Damian Rybicki rusza na podbój Eurowizji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Damian Rybicki - pochodzący z Kutna wokalista dał się poznać szerszej widowni dwa lata temu za sprawą udziału w programie The Voice of Poland. Dobra passa towarzyszyła mu aż do ćwierćfinałów. W ubiegłym roku po raz pierwszy próbował zmierzyć się z Eurowizją. Niestety bezskutecznie. Teraz ponownie staje do walki.

Do tegorocznych eliminacji Damian przygotował swoją autorską piosenkę pt. "Wpuść mnie".

Posłuchajmy:

Jak Wam się podoba?

- Zeszłoroczna propozycja do Eurowizja była spontanicznym krokiem. Jest wielu artystów, którzy mają bardzo wiele do powiedzenia, także w tak odrębnej kategorii twórczej, jaką jest `piosenka eurowizyjna`. Ta kategoria budzi wiele skojarzeń ze wszystkim, co słyszymy dokoła, ale nieporadnie próbujemy ustalić, jakie są jej definitywne ramy. A te, w definitywnej formie, nie istnieją. Stąd też traktuję tę kategorię jako może nie dziedzinę, ale zjawisko w sztuce muzycznej. To tak filozoficznie ujmując. `Watchin` You` było napisane w 15 minut i w naszej opinii (Michała Błażkiewicza i mojej) było bardzo trafną propozycją. Usłyszeć coś takiego na tym festiwalu byłoby wielką frajdą. Totalną zabawą. Tegoroczne zgłoszenie to zupełnie inna bajka. Piosenkę `Wpuść Mnie` pisałem kilka tygodni. Była gotowa już w kwietniu. W momencie, kiedy powstała, wiedziałem, że chcę wokół niej zbudować historię - komentuje Damian.

Piosenka znalazła się na debiutanckim mini-albumie artysty pt. "Uziemienie", który ukazał się 22 stycznia.

- EPka `Uziemienie` zyskała swój tytuł już na wiosnę. Miałem jeszcze jedną piosenkę, która musiała być jej częścią (`Kocia Gra`). Potrzeba było napisać most łączący te dwie piosenki - tak powstało `Miejmy Czas`. Przez ostatnie miesiące uczyłem się, jak je u siebie `wyprodukować`. Oczywiście, potrzebowałem profesjonalnej pomocy, dlatego zgłosiłem się do Rapido Studio w Szczecinie i do Marka Dulewicza (Embryo Nagrania). Bardzo wiele się nauczyłem. I chyba proces jest największą frajdą, ale tu chodzi o efekt. A efektem jest jedną historia piosenek ułożonych w konkretnej kolejności - mówi artysta.

Skąd więc pomysł, żeby akurat z tą piosenką zmierzyć swych sił w eliminacjach do Eurowizji?

- Wybór nie był łatwy. Żadna z piosenek nie jest typową dla tego konkursu. W związku z tym, że startowałem w zeszłym roku, chciałem też i w tym wysłać swoją propozycję. Bezpośrednią decyzję podjęło grono znajomych, bliskich i dalszych, a także mniej znajomych, którzy byli ciekawi materiału. Zdania były podzielone, ale to `Wpuść Mnie` zyskało największą przychylność. Te minimalistyczne utwory to jeden obraz, więc rozumiem, że piosenka wyrwana z kontekstu może mieć zupełnie inny odbiór, zwłaszcza, gdy zostaje wrzucona w zupełnie inny - sobie obcy kontekst - dodaje Damian

Piosenka, z którą Damian ma zamiar dostać się na Eurowizję, znalazła się na debiutanckim mini-albumie artysty pt. "Uziemienie", który ukazał się 22 stycznia. Wszystkie utwory można znaleźć TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE