Reklama

[WIDEO] Janusz Pawlak na prezydenta z listy PO i .N ''Chciałbym, by Kutno było...''

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] Janusz Pawlak na prezydenta z listy PO i .N ''Chciałbym, by Kutno było...'' - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Były dyrektor "Staszica" - Janusz Pawlak zawalczy o prezydencki fotel. Dziś w Łodzi odbywa się bowiem konwencja Koalicji Obywatelskiej, na której już oficjalnie przedstawiono nazwiska kandydatów na włodarzy miast w województwie łódzkim - również Kutna.

Podczas konwencji w hali Expo podpisano porozumienie PO i .N, nazwane Koalicją Obywatelską zapowiedziano wspólną listę do sejmiku. Przede wszystkim zaprezentowano jednak wspólnych kandydatów na prezydentów czterech miast w województwie łódzkim. W Kutnie, o czym informowaliśmy już w środę TUTAJ, do boju o fotel prezydenta stanie Janusz Pawlak, odwołany przez starostę dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica (sprawa wciąż się ciągnie w kolejnych już organach oświatowych i administracyjnych).

W konwencji wzięli udział m.in. przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oraz przewodnicząca .Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, czy marszałek województwa Witold Stępień.

- Nowoczesna powstała trzy lata temu z marzeń o lepszej Polsce, o kraju dobrze zorganizowanym, sprawnym, który nie ogranicza wolności obywatelskich. Koalicja Obywatelska jest dla nas narzędziem do tego, by realizować te plany, by wprowadzać ludzi, którzy mają taką samą wizję - mówiła Katarzyna Lubnauer.

- Myślę, że te minione 8 lat daje nam argumenty, pozwala budować programy, które pozwolą na zwycięstwo w każdej gminie, w każdym mieście, w każdym powiecie. Pozwolą zaproponować program, który przekona mieszkańców, że z nami mogą się rozwijać, że z nami zmierzają w przyszłość - dodawał Witold Stępień.

Głos zabrał także kutnowski kandydat.

- Przyznam, że z ogromnych zachwytem przyglądam się zmianom, jakie zaszły w Łodzi i myślę, że Kutno również z tego korzysta. Trudno tutaj nie zauważyć, że miasto zostało znakomicie skomunikowane również dzięki Czarkowi Grabarczykowi (minister infrastruktury w rządzie PO w latach 2007-2011 - dop. red.). Mam nadzieję, że uda nam się wszystkie te doświadczenia wykorzystać - mówił podczas konwencji Janusz Pawlak.

Kandydat KO na prezydenta naszkicował swoją wizję naszego miasta.

- Chciałbym, by Kutno było nie tylko miejscem, gdzie krzyżują się ważne drogi kolejowe, czy autostrady, ale miastem, w którym ludzie z przyjemnością spędzają czas. Myślę, że te zmiany, które zaszły w Łodzi są najlepszą wskazówką dla Kutna. Chciałbym, żeby Kutno było znane nie tylko dzięki megaubojni, ale dzięki znakomitym inwestycjom, tak jak się to dzieje w Kutnie. Chciałbym, żeby w Kutnie powstawały zakłady, gdzie jest miejsce dla ludzi świetnie wykształconych, gdzie oferta kulturalna będzie taka, jak w Łodzi. Chciałbym również, żeby Kutno było lepiej skomunikowane kolejowo z Łodzią, żeby nie była już ta XIX-wieczna linia kolejowa, ale taka jak jest z innymi miastami. Podróż z Łodzi do Kutna już nie powinna w XXI wieku trwać tyle, co w wieku XIX, a czasami jest dłużej - mówił Janusz Pawlak. - Mam nadzieję, że za 5 lat, jak spotkamy się tutaj, będziemy mogli powiedzieć, że projekt pod tytułem "Nowoczesna" był projektem wspaniałym, dobrym dla nas wszystkich. Wszyscy chyba odczuwamy, że zmiany, jakie proponują w tej chwili władze PiS-u są niebezpieczne, są niebezpieczne dla nas.

Janusz Pawlak podkreślał, że wzorce dla Kutna należy czerpać z Łodzi.

- Ja do tej pory byłem dyrektorem jednej z największych szkół w Kutnie, udało mi się zrealizować pięć projektów unijnych, boisko. Myślę, że pora na to, żeby Kutno jeszcze lepiej zostało rozwinięte, żeby infrastruktura sportowa i kulturalna rozwijała się tak, jak jest to w naszym naturalnym centrum - w Łodzi - mówił. - Te zmiany, które zachodzą w Łodzi są dla nas wskazówką. Łódź, która kilkanaście lat temu była miastem, z którego trudno było być dumnym, jest miastem naturalnym dla nas wszystkich. Myślę, że Kutno za kilka lat będzie taką małą Łodzią kilkadziesiąt kilometrów na północ od naszego naturalnego serca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE