Reklama

[WIDEO] Pawlak kontra Rzymkowski. Będzie pozew w trybie wyborczym

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] Pawlak kontra Rzymkowski. Będzie pozew w trybie wyborczym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko wskazuje na to, że będzie pierwszy sądowy pozew w trybie wyborczym podczas tegorocznej kampanii. Taki wniosek zapowiada kandydat na prezydenta Kutna z ramienia Koalicji Obywatelskiej, Janusz Pawlak po słowach Tomasza Rzymkowskiego w TVP INFO. Poseł mówił tam o sprawie co najmniej niestosownych wypowiedzi, jakie paść miały z ust Pawlaka w kierunku uczniów i nauczycieli.

Sprawa dotyczy wczorajszej wypowiedzi kutnowskiego posła na antenie TVP Info. Podczas audycji Tomasz Rzymkowski odniósł się do sprawy, którą prawie 2 lata temu zajmowała się komisja rewizyjna Rady Powiatu Kutnowskiego, a która dotyczyła rzekomego niewłaściwego zachowania dyrektora szkoły wobec uczniów i nauczycieli (w protokołach znalazły się np. stwierdzenia, że dyrektor, który uczył historii, odpytując uczennicę, miał ją ponaglać słowami: „Dawaj laska, bo stygnę”). Dziś temat, w kontekście konwencji prezydenta Legionowa, opisał portal Niezależna.pl - KLIK.

— TVP Info ???????? (@tvp_info) 7 października 2018

Zdaniem Janusza Pawlaka zarzuty są całkowicie bezpodstawne, a cała sprawa to odgrzewany kotlet przyszykowany na wybory. Podkreśla, że od wielu miesięcy jego osoba jest szkalowana, a zarzuty nigdy się nie potwierdziły, mimo że w szkole była przeprowadzona anonimowa ankieta.

- Jestem oburzony informacjami przekazanymi przez posła Tomasza Rzymkowskiego dotyczącymi mojej osoby w kontekście rzekomych wypowiedzi do uczniów. Sprawa była omawiana na komisji rewizyjnej i było postępowanie wyjaśniające w kuratorium. W szkole przeprowadzono anonimową ankietę wśród uczniów, która nie potwierdziła szkalujących mnie informacji. To polityczny atak na moją osobę - mówi Janusz Pawlak.

Kandydat na prezydenta Kutna zapowiada pozew w trybie wyborczym.

- Nie mogę się godzić, aby w przestrzeni publicznej ktoś bezkarnie publikował tego typu wypowiedzi szkalujące moją osobę. Zamierzam złożyć pozew w trybie wyborczym oraz będę domagał się sprostowania i przeprosin – zapowiada J. Pawlak.

Sprawę skomentował krótko poseł Tomasz Rzymkowski.

- Czekam na ten pozew z niecierpliwością, gdyż będzie miał ogromny wydźwięk ogólnopolski. Janusz Pawlak może zrobić tym pozwem dużo dobrego dla Polski czyli zaszkodzić całej kampanii Koalicji Obywatelskiej - mówi Tomasz Rzymkowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE