Reklama

Więcej patroli i więcej kontroli. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem

Opublikowano:
Autor:

Więcej patroli i więcej kontroli. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zbliża się długi czerwcowy weekend związany ze świętem Bożego Ciała i początkiem wakacji. Dlatego też w okresie od dziś (19 czerwca) do 23 czerwca o bezpieczeństwo podróżnych zadba większa liczba policjantów, w tym w szczególności tych z Wydziału Ruchu Drogowego.

Doświadczenia lat minionych wskazują, że w takich okresach znacznie nasila się ruch turystyczno-wypoczynkowy, a tym samym automatycznie zwiększa się ryzyko wzrostu liczby zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusze reagować będą na łamanie przepisów ze szczególnym uwzględnieniem nietrzeźwych kierujących, przekroczenia dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego przewożenia pasażerów. Patrole skoncentrują się na zapewnieniu płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, w miejscach spowolnień i utrudnień będą starali się podejmować ręczne kierowanie ruchem. Pamiętajmy też, że na trasach, gdzie będą przechodzić procesje, nastąpią czasowe zmiany organizacji ruchu. W Kutnie wierni przejdą od kościoła św. Wawrzyńca przez ul. Kościuszki, Chodkiewicza i Zamoyskiego, skąd skręcą do kościoła św. Jana Chrzciciela, o czym pisaliśmy TUTAJ.

W ubiegłym roku akcja „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018” trwała od 30 maja do 3 czerwca 2018 r. W czasie pięciu dni działań na terenie województwa łódzkiego policjanci odnotowali 72 wypadki drogowe, w których śmierć poniosły 4 osoby a 84 zostały ranne. Ponadto funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 113 nietrzeźwych kierujących.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE