Reklama

Wyniki egzaminów ósmoklasistów: Kutno i powiat słabo na tle województwa

Opublikowano:
Autor:

Wyniki egzaminów ósmoklasistów: Kutno i powiat słabo na tle województwa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Znamy wyniki egzaminu ośmioklasistów, który odbył się w dniach 15-17 kwietnia. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi opublikowała ich zbiorcze zestawienie. Szkoły w Kutnie i powiecie wypadły słabo na tle województwa, notując wyniki poniżej średniej.

Egzamin sprawdzał wiedzę z zakresu trzech przedmiotów – matematyki, języka ojczystego i obcego nowożytnego. W naszym powiecie przystąpiło do niego 825 uczniów.

60 proc. to średni wynik jaki uzyskali ośmioklasiści w szkołach podstawowych powiatu kutnowskiego z egzaminu z języka polskiego. W samym Kutnie było to 62 proc. i tym samym jest niemalże identyczny ze średnią całego województwa łódzkiego, która wynosi 63 proc.

Fatalnie na tle województwa wypadł za to w powiecie sprawdzian z matematyki. Uczniowie naszego regionu napisali go na poziomie 38 proc., gorszy wynik padł tylko w powiecie poddębickim - 37 proc. Przyznać jednak trzeba, że średnia łódzkiego też nie powala, bo to zaledwie 45 proc. W samym Kutnie absolwenci podstawówek uzyskali wynik na poziomie 41 proc.

Jak prezentują się wyniki z języków obcych? Najpopularniejszym zdawanym przez uczniów był oczywiście angielski. W powiecie średnio uzyskiwano 51 proc., a w samym Kutnie wynik ten uplasował się na poziomie 56 proc. Średnia dla województwa jest o kilka punktów procentowych wyższa i wynosi 58 proc.

Poniżej wyniki egzaminów ósmoklasisty z podziałem na powiat, gminy i miasto:

Szczegółowe informacje dotyczące wyników tegorocznego egzaminu ósmoklasisty będą dostępne w sprawozdaniu, które ma zostać opublikowane na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej 26 sierpnia.

Tegoroczni absolwenci VIII klasy są pierwszymi po blisko dwudziestu latach, którzy opuszczają mury podstawówek po ośmioletnim trybie kształcenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE