- To już trzecia porcja stadionowych perełek, które znajdujemy, wędrując palcem po mapie, bądź jak kto woli, globusie, Polski. Gdzie dzisiaj będziemy? Łatwiej byłoby wyjaśnić, w jakim miejscu nas nie będzie. Odwiedzimy nawet… wyspę. Niektóre stadiony są Wam pewnie dobrze znane, inne mogliście widzieć przy okazji spotkań Pucharu Polski, a pozostałe dopiero poznacie – napisali autorzy rankingu z portalu stadiony.net.
Stwierdzili, że stadiony uwzględnione w zestawieniu łączy pasja do piłki nożnej „niezależnie, czy piłka lata 3 metry nad głową, czy chodzi po sznurku, jak w dawnej Barcelonie”
- Szczebrzeszyn, legendarny Malbork albo Mazury - to tylko niektóre lokalizacje, które znalazły się w zestawieniu kolejnych 15 stadionów na swój sposób szczególnych. Wiecie, na którym z tych obiektów zdobył bramkę Łukasz Piszczek? My też nie wiedzieliśmy. Ale więcej zdradzić nie możemy. Zapraszamy więc do drugiej części dogrywki - będziemy w miejscach, których piłkarski YouTube jeszcze nie widział! I uważajcie, aby nie zniknąć po drodze w trójkącie łowickim… - dodawali autorzy rankingu.
W trzeciej odsłonie stadionowych perełek znalazł się Stadion Miejski w Kutnie.
- W stadionowym centrum kraju nad Wisłą witają nas trybuny liczące około 3,5 tysiąca miejsc. Ich liczba wynosi tyle po modernizacji, która zaszła 19 lat temu – przypomina lektor filmu.
W Kutnie kilkukrotnie rozegrano finał piłkarskiego Pucharu Polski Kobiet.
W rankingu nasz obiekt znalazł się w gronie poniższych stadionów:
- Stadion Warty, Warta Międzychód
- Stadion Józefa Piłsudskiego, Błonianka Błonie
- Stadion Rekordu, Rekord Bielsko–Biała
- Stadion Roztocza, Roztocze Szczebrzeszyn
- Stadion Prochu, Proch Pionki
- Izo Arena, Izolator Boguchwała
- Stadion Fortecy, Forteca Świerklan
- Stadion Janusza Kusocińskiego, Polonia-Stal Świdnica
- Stadion Pomezanii, Pomezania Malbork
- Stadion Jana Mrugacza, Legionovia Legionowo
- Stadion Pelikana, Pelikan Łowicz
- Stadion Wisły Sandomierz, Wisła Sandomierz
- Stadion Stefana Marcinkiewicza, Mazur Ełk
- Stadion Floty, Flota Świnoujście
- Od 2006 nosi imię Henryka Reymana, legendy Wisły Kraków i zawodnika Reprezentacji Polski. Jak na ironię, patronat Reymana otrzymał wcześniej niż stadion w Krakowie. Poza meczami jest miejscem mityngów lekkoatletycznych oraz wielokrotną areną finału piłkarskiego Pucharu Polski Kobiet – przypomina serwis stadiony.net.
Henryk Ryman był nie tylko sportowcem, ale też żołnierzem. Walczył w I Wojnie Światowej, wojnie polsko-bolszewickiej i II Wojnie Światowej.
Tuż przed drugą wojną światową i w czasie wojny obronnej 1939 dowodził I batalionem 37 pułku piechoty z Kutna. Został ranny w bitwie nad Bzurą. Jako jeniec trafił do szpitala w Rawie Mazowieckiej.
Z powodu ciążącego na nim od 1940 roku wyroku sądu hitlerowskiego skazującego na karę śmierci ukrywał się w Krakowie u Benedyktynek.
Warto dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy kutnowski stadion znalazł się w podobnym rankingu. O poprzedniej takiej sytuacji pisaliśmy wiosną ubiegłego roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.