Reklama

"Zakazane piosenki" w Krośniewicach

Opublikowano:
Autor:

"Zakazane piosenki" w Krośniewicach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Zapraszamy na widowisko pełne emocji, bowiem przeniesiemy się do czasu II wojny światowej. Opowiemy o cierpieniu, o stracie, ale też pokażemy, czym cieszyli się ludzie w tamtym okresie. W programie spektaklu znajdą się utwory poważne, przejmujące (jak np. ,,Warszawo ma”) i lekkie, dzięki którym łatwiej było znieść trud i strach codziennego dnia w czasie okupacji. Elementy wojennej grozy i wojennej satyry będą się przeplatały.

Spektakl jest efektem warsztatów teatralnych i wokalnych zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Wystąpią uczestnicy zajęć, niemal wyłącznie amatorzy. Jedynie muzycy (pianista, skrzypaczka) to osoby profesjonalnie przygotowane do swoich ról. Trzeba jednak podkreślić, że w Krośniewicach i okolicy mieszka wiele osób znakomicie śpiewających i wielu utalentowanych aktorów, dlatego rezultat warsztatowej pracy na pewno zadowoli odbiorców.

W programie wieczoru zaplanowano również wspólne śpiewanie wojennych piosenek przez wszystkich zgromadzonych w sali. Każdy z widzów otrzyma miniśpiewniczek z tekstami.

Widowisko "Zakazane piosenki" to finałowe wydarzenie projektu "Stąd do przeszłości... – od niepodległości do okupacji". Spektakl odbędzie się 26 i 27 października o godz. 17.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury OSPa w Krośniewicach (ul. Targowa 15). W instytucji dostępne są wejściówki dla widzów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE