Reklama

Reklama

Zapadła decyzja: krwiodawcy zaparkują tu za darmo!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI, UM Kutno

Zapadła decyzja: krwiodawcy zaparkują tu za darmo! - Zdjęcie główne

Dla osób oddających krew w punkcie przy placu Piłsudskiego wyznaczone zostaną darmowe miejsca parkingowe | foto poglądowe/archiwum KCI, UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dobre wieści dla krwiodawców z Kutna i okolic przekazuje radny miejski, Robert Feliniak. Dla osób oddających krew w punkcie przy placu Piłsudskiego wyznaczone zostaną darmowe miejsca parkingowe.

Reklama

Wydział Dróg i Gospodarki Komunalnej wykona stosowne oznakowanie przed punktem krwiodawstwa. Pojawią się dwa darmowe miejsca parkingowe dla osób oddających krew.

- Cieszę się,  że przez swoje zaangażowanie w sprawy krwiodawstwa zarówno w Kutnie jak i w Łodzi mogłem dołożyć swoją cegiełkę do tej decyzji.  Nie ma cenniejszego daru dla drugiej osoby jak oddanie jej części samego siebie - komentuje radny Feliniak. 

Wytyczenie miejsc postojowych nastąpi już wtedy, kiedy pozwolą na to warunki pogodowe, czyli najprawdopodobniej już na wiosnę.

Warto pamiętać również o tym, że Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi I stopnia, czyli kobiety, które oddały 15 litrów krwi i mężczyźni, którzy oddali 18 litrów krwi, mogą przez dwie pierwsze godziny parkować bezpłatnie w kutnowskiej Strefie Płatnego Parkowania.

Punkt krwiodawsta przy placu Piłsudskiego w Kutnie został oficjalnie otwarty 8 lutego 2022 roku. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz Kutna i dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Od tamtej pory zorganizowanych zostało wiele szczytnych akcji. 

Ostatnio, 14 grudnia, po raz drugi Lasy Państwowe wspólnie z Narodowym Centrum Krwi przygotowały akcję "Choinka za życie". Osoby biorące w niej udział otrzymywały od Nadleśnictwa Kutno choinki skrojone idealnie pod Święta Bożego Narodzenia. Dla krwiodawców przygotowano około 45 drzewek. Każdy z uczestników akcji mógł sam wybrać upatrzoną przez siebie choinkę. 

5 listopada  odbyła się natomiast akcja "Oddaj krew dla Niepodległej". Wówczas stawiło się 38 osób, z czego krew oddały 34 z nich - łącznie 15,3 litra. Za swój wkład uczestnicy akcji zostali nagrodzeni. Rozlosowano 20 biletów do Term Poddębice, a wszyscy krwiodawcy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne upominki.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy