Reklama

Zbyt szybka i niebezpieczna jazda na osiedlu: Miasto to ukróci

Opublikowano:
Autor:

Zbyt szybka i niebezpieczna jazda na osiedlu: Miasto to ukróci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Biegnący wzdłuż domów jednorodzinnych odcinek drogi na ul. Batorego kusić ma kierowców, którzy lubią w tym miejscu sobie „wdepnąć”. Dlatego też aby wyeliminować ewentualne zagrożenie związane ze zbyt szybką jazdą, jeden z radnych zwrócił się do ratusza z prośbą o...

...zamontowanie progów zwalniających. To, zdaniem Pawła Markiewicza, ukróciłoby zapędy kutnowskich kierowców do zbyt niebezpiecznej i szybkiej jazdy.

- Zwracam się z prośbą o zamontowanie progu zwalniającego na ul. Batorego pomiędzy osiedlem domków jednorodzinnych a blokiem Batorego 17. Znajduje się tutaj dość długi odcinek prostej drogi, który niestety dość chętnie jest wykorzystywany przez miłośników szybkiej jazdy - zaczął swoją interpelację radny.

Jak dodał, mieszkańcy wspomnianej części osiedla często zwracają uwagę radnego na niebezpieczne zachowania kierowców zarówno jedno- jak i dwuśladów.

- Pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h nie brakuje kierowców, którzy na tym odcinku lubią sobie pofolgować z prędkością. Zamontowanie progu zwalniającego z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców „Batorówki” oraz zmniejszy hałas wydobywający się z rur wydechowych - argumentuje Markiewicz.

Progi te zostaną zamontowane w trakcie przebudowy ulic Jagiełły, Chrobrego i Batorego właśnie.

- Obecnie zlecone zostało opracowanie zmiany docelowej organizacji ruchu na w/w ulicy w związku z planowanym zamontowaniem progów zwalniających - wyjaśnia zastępca prezydenta miasta Jacek Boczkaja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE