Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Ludzie spacerują i gromadzą się na cmentarzach? Sprawdziliśmy to

Opublikowano: 9 kwietnia 2020 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym tygodniu do naszej redakcji zgłosił się jeden z Czytelników, który alarmował, że na kutnowskich cmentarzach nie brak ludzi, którzy wybierają się tam tylko po to, by zaczerpnąć świeżego powietrza i pospacerować. Wszystko oczywiście w związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd w celu zatrzymania pandemii koronawirusa.

Reklama

- Ludzie gromadzą się na cmentarzach, bo w innych częściach miasta nie mogą. Pogoda jest ładna i zwyczajnie nie chcą siedzieć w domach. Dodatkowo mamy okres przedświąteczny, więc przebywają tam także ci, którzy chcą odwiedzić groby bliskich, w tym oczywiście osoby starsze – mówił nam nasz Czytelnik.

Odwiedziliśmy więc cmentarz na Kuczkowie, na Łąkoszynie i na ul. Cmentarnej. Na szczęście relacje naszego Czytelnika się nie potwierdziły. Parkingi przed nekropoliami były niemal puste, a na samych cmentarzach spotykaliśmy raptem kilka osób. Wydaje się więc, że kutnianie zdają egzamin z obywatelskiej postawy i stosują się do zaleceń służb sanitarnych.

Jednak kutnowska policja jest w stałej gotowości. Podkom. Edyta Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie przypomina, że obecnie obowiązuje zakaz poruszania się w miejscach publicznych bez wyraźnych powodów. Należy do nich np. wyjście do pracy, czy konieczność zrobienia zakupów w sklepie czy aptece.

Wizyta na cmentarzu – nawet w perspektywie zbliżających się świąt – nie należy więc do najpilniejszych potrzeb. Mundurowi apelują, aby wychodzenie ze swoich domów ograniczyć do niezbędnego minimum i odwiedzić groby bliskich, gdy sytuacja w kraju się unormuje.

Jednocześnie funkcjonariusze zapewniają, że będą interweniować w razie otrzymania sygnału od społeczeństwa. Podkreślają, że to dla dobra i bezpieczeństwa nas wszystkich.

- Można spodziewać się sytuacji, w której otrzymamy zgłoszenie, że na danym cmentarzu gromadzą się ludzie. Wówczas będziemy podejmować interwencję, lecz każda taka sytuacja będzie rozpatrywana indywidualnie – podkreśla podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

To oznacza, że w niektórych, mniej niebezpiecznych sytuacjach, może kończyć się tylko na pouczeniu. W innych, bardziej poważnych, policjanci nie będą mieli oporów przed wyciągnięciem surowszych konsekwencji.

- To odgórne nakazy i zakazy ministerstwa. Zadaniem policji jest ewentualne wyciąganie konsekwencji wobec osób, które się do nich nie stosują. Przekaz jest jasny – nie wolno przemieszczać czy poruszać się w celach pozabytowych i pozazawodowych – mówi podkom. Edyta Machnik.

Policjant ma prawo – zgodnie z art. 54 Kodeksu Wykroczeń – ukarać osobę, która nie respektuje regulacji o których mówi podkom. Edyta Machnik. Wspomniany przepis mówi, że:

- Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany

Kutnowska policja podejmuje szereg działań, których celem jest ochrona społeczeństwa przed pandemią. Na ulicach można spotkać radiowozy nadające komunikaty o zagrożeniu. Takie informacje wyświetlane są również na bilbordach. Na ulicach Kutna pojawiły się wspólne patrole policjantów oraz żołnierzy WOT z 92 Batalionu Lekkiej Piechoty w Kutnie. Mundurowi zwracają uwagę przede wszystkim na osoby przemieszczające się na terenie miasta.

- Kontrolują, czy piesi zachowują wyznaczoną przepisami odległość oraz czy się nie grupują. Patrole sprawdzają, czy przestrzegane są zakazy dotyczące przebywania na placach zabaw i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne – informuje oficer prasowy KPP Kutno.

Szczegóły dot. obostrzeń wprowadzonych przez rząd w związku z pandemią koronawirusa znajdują się TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (79)
 • rok temu | ocena +6 / -6

  miś

  ciekawie czy ukażą Kaczyńskiego że wjechał na Powązki

  • rok temu | ocena +2 / -2

   dede

   Nie mogą ich ukarać ponieważ, ten "karakan" i jego świta "bubli genetycznych" podobno wykonywali czynności służbowe /szczególnie jego kuzyn/.ŚMIECH i ŻENADA. NARODZIE POBUDKA !!!!!!!!!

 • rok temu | ocena +9 / -9

  lola

  hmmm a dzisiejsza rocznica katastrofy w Smoleńsku? ?? widzieliście te obrazki? ?? więcej niż 2 osoby, bez maseczek, rękawiczek, bez zachowanej odległości... co wolno wojewodzie...

  • rok temu | ocena +6 / -6

   pet

   no widzisz tak piszesz jak sie znasz i tak powstaje plotka itp... zakaz zgromadzen nie zastał złamany poniewaz nie dotyczy on tych organizowanych przez władze publiczne...... przepisy o epidemii wprowadzone przez rząd PO..... jak się nie wie to się nie pisze

 • rok temu | ocena +5 / -5

  Kutnowiak

  Pani podkom.? Jakie kary? Jakie mandaty. Wystarczy poczytać konstytucje. A dzisiaj (10.04) pl Piłsudskiego w w-wie. Ci pani na to????

  • rok temu | ocena +2 / -2

   robert523

   Ale policja jest silna tyko wobec słabych!

 • rok temu | ocena +11 / -11

  Mieszkanka

  Cmentarz mało powiedziane niech władze zajmą się tymi brudasami gruzinami co łarzą po królewskiej w dużych grupach i nie zatykają niczym hgęb

  • rok temu | ocena +1 / -1

   ooooo

   tez tak myślę, oblesne chłopy, zasmarkane, nieogolone, plujace na chodniki....nie dość że obrzydliwe to niebezpieczne. dzisiaj grasowali przy bankomatach, chyba wypłata była. ..

  • rok temu | ocena +1 / -1

   Bum bum

   Nie lubisz innych nacji? Może wolisz muzułmanów?

 • rok temu | ocena +31 / -31

  Prawnik

  Zgodnie z art. 228 ust. 3 Konstytucji RP, w związku z art. 52 ust. 1 oraz Art 31 ust. 3, nie ma możliwości ograniczenia poruszania się po terytorium RP bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. NIE PRZYJMUJCIE ŻADNYCH MANDATÓW, sądy je w fazie czego na pewno podważą.

  • rok temu | ocena +1 / -1

   pet

   krótko komentuję Twoją wypowiedź - Żenada................ buntuj ludzi dalej niech się choroba roznosi

  • rok temu | ocena +8 / -8

   The Natoorat

   Drogi Prawniku - albo nie wiesz o czym mówisz, albo się pogubiłeś... Konstytucja w art. 52.3 mówi: Wolności, o których mowa w ust. 1 i 2, mogą podlegać ograniczeniom określonym w ustawie. Oraz: art. 31.3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw. I tak: na mocy wyżej wskazanego, konstytucyjnego uprawnienia funkcjonuje ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, której to art. 46. 4. nadaje w rozporządzeniach, o których mowa w ust. 1 i 2, możliwość ustanowienia: 1) czasowego ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się (...). Tak więc Twoje wypociny to brednie... A co gorsza prowokują ludzi do omijania wprowadzonych ograniczeń i - tym samym - do narażania siebie i innych na ryzyko zakażenia się koronawirusem. Każdy sąd co najmniej podtrzyma mandat, o ile nie dołoży więcej - bo przestrzeganie ograniczeń to obecnie fundament zdrowotnego bezpieczeństwa. A wprowadzanie ludzi w błąd i prowokowanie do ich łamania to - co najmniej - skrajna głupota...

   • rok temu | ocena +4 / -4

    Kutnowiak

    Żeby przestrzegać wszystkie te Twoje wypociny, trzeba wprowadzić stan wyjątkowy. A tego nie ma.

 • rok temu | ocena +6 / -6

  qqq

  A czy redakcja miała pozwolenie na umieszczenie zdjęcia na którym widnieją dane osób zmarłych????

  • rok temu | ocena +4 / -4

   KCI - gdzie Ci wspaniali dziennikarze?

   Zgodnie z zapisami ustawy o ochronie danych osobowych nie dotyczy ona osób zmarłych, więc zgody nie są wymagane, a wręcz uzyskanie takiej zgody jest niezgodne z prawem.

  • rok temu | ocena +0 / -0

   Hehe

   Żaden z nich nie protestował

 • rok temu | ocena +1 / -1

  Володимир

  І ми обіймаємо кілька сотень людей, і там немає жодної проблеми

 • rok temu | ocena +13 / -13

  The Natoorat

  "Sprawdziliśmy to" - nie bądźcie śmieszni... Z długości i kierunku cienia na fotkach wynika, że Wasze "sprawdziliśmy" miało miejsce ok. 8 rano. O tej porze kutnowskie cmentarze zazwyczaj są puste - nawet, kiedy nie ma żadnych ograniczeń... :-)

 • rok temu | ocena +14 / -14

  ???

  Najwięcej na cmentarzu to jest nieboszczyków. Czy KCI sprawdziło w jakiej odległości spoczywają i czy odległość między nimi jest zgodna z zarządzeniem ????

 • rok temu | ocena +7 / -7

  KCI - gdzie Ci wspaniali dziennikarze?

  cyt:"Za wyjście z domu na spacer w pojedynkę policja nakłada kary, to chyba coś tu jest nie tak? Anita Mariusz Ciarka: Chciałbym zwrócić uwagę na tytuły w niektórych mediach, które wprowadzają w błąd czytelników. Nie znam ani jednej sytuacji, żeby ktoś dostał mandat za bieganie, za spacer czy za umycie samochodu, czy wymianę opon. To są zbyt duże skróty myślowe tworzone przez autorów, które wprowadzają niepotrzebny chaos i zamieszanie. Policjant nie karze za to, że ktoś biega, wyszedł na spacer czy myje samochód. Nie ma nawet takiej podstawy prawnej. Policjanci nakładają grzywny w zgodzie z kodeksem wykroczeń. Znam sytuację, kiedy ktoś biegał i dostał mandat, ale biegał akurat w parku, który jest wyłączony z użytkowania publicznego. Znam sytuację, kiedy ktoś dostał mandat w związku z tym, że ludzie się grupowali - były to trzy lub więcej osób w jednym miejscu. Znam sytuację, kiedy ktoś dostał mandat, ale nie za to, że wyszedł na przykład na spacer, ale wyjaśnił policjantowi, że ma "gdzieś" obowiązujące przepisy, będzie sobie wychodził i nikt nie będzie mu niczego nakazywał. Takie sytuacje znam. Natomiast za zwykły spacer - nie znam. " (źródło: tvn24.pl) Czyli generalnie na spacer można wyjść, ale ważne żeby się nie gromadzić.

  • rok temu | ocena +4 / -4

   Xyz

   Ty lepiej sprawdź czy w kodeksie wykroczeń można pierdziec na wolnym powietrzu.... Bo jeszcze trochę to i tego zabronia a może już nie można. To jest straszne co można teraz w świetle prawa zrobić zwyklemu ludzikowi.

   • rok temu | ocena +1 / -1

    KCI - gdzie Ci wspaniali dziennikarze?

    Widzę, że jednak masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Porzuć komentowanie na tej stronie i wróć do szkoły.

 • rok temu | ocena +4 / -4

  JAnek

  Tak tez to widze. Smutne to i zalosne.

 • rok temu | ocena +2 / -2

  Teresa

  NA TARNOWSKIEGO ZA BLOKIEM PRZY ZIELENIAKU TO DOPIERO TLUM LUDZI .NIBY OSOBNO ALE NIE ZAWSZE BEZ ZABEZPIECZEN . OJ ZEBY COS ZLEGO Z TEGO NIE WYNIKNELO. RODZICE Z DZIECMI PRZYCHODZA . DZIECI SIE BAWIA JAKBY NIGDY NICNIE BYLO W POWIETRZU. ZAL TYCH DZIECI. BRAK ODPOWIEDZIALNOSCI I SWIADOMOSCI DOROSLYCH.

 • rok temu | ocena +7 / -7

  Kurwa, ja pierdolę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  A po jaką kur.a cholerę tam byliście ??? Jak zwykle sensacja najważniejsza. ZOSTAŃ W REDAKCJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • rok temu | ocena +11 / -11

  zniesmaczony

  Dziś w parku ludzie sobie na ławkach siedzieli a komuś przeszkadza wizyta na cmentarzu pewnie sam spacerował jak wiedział że tyle ludzi jest.

 • rok temu | ocena +14 / -14

  hujahuja

  Walić mandaty, pielegniarki, ratownicy, lekarze i inni z zespolow medycznych zycie i zdrowie narazaja, a chołota spaceruje, pikniki pod blokami, dzieci na rowerach, wycieczki nad jezioro - bo jeszcze mozna. Karać chołote za plucie w twarz.

  • rok temu | ocena +13 / -13

   Xyz

   Siedź nie wychodz nigdzie umrzyj we własnym domu. Nie wychodz na balkon nie idź na spacer umiera j długo i w samotności. Dotrwaj tylko do wyborów i oddaj głos na jedynego słusznego. Amen.

 • rok temu | ocena +31 / -31

  Mieszkanka

  Szybciej można zakazić się w sklepie a na cmentarzu bez przesady nikt nie stoi obok drugiego . Zapalić znicze i do domu.

  • rok temu | ocena +8 / -8

   Xyz

   Cześć z nas umrze na korona wirusa cześć zglupieje przez te zakazy co się nijak maja do pandemii a ci co przetrwają i tak zdechna z nędzy i głodu bo tarcza jest ale nie dla każdego.

 • rok temu | ocena +27 / -27

  radiz

  Żaden normalny rząd nie zajmowałby się teraz wyborami. Parlamentarzyści PiS, gdy głosowano niekonstytucyjną ustawę o wyborach mieli gęby rozradowane i żaden z nich nie kiwnął nawet palcem.

  • rok temu | ocena +7 / -7

   Xxxx

   Nie musisz brać udziału.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Linda Mark

  HVORDAN JEG HAR MITT LÅN FRA DETTE STORE VIRKSOMHED Hej mine kære mennesker, jeg er Linda McDonald, der i øjeblikket bor i Austin Texas, USA. Jeg er enke i øjeblikket med tre børn, og jeg sad fast i en økonomisk situation i april 2018, og jeg var nødt til at refinansiere og betale mine regninger. Jeg forsøgte at søge lån fra forskellige lånefirmaer både private og erhvervsdrivende, men aldrig med succes, og de fleste banker afviste min kredit, vær ikke fuldt bytte for de herre, der kalder dem selvpengelåner, de er alle svindel, alt hvad de ønsker er din penge, og du hører godt ikke fra dem igen, de har gjort det mod mig to gange, før jeg mødte Mr. David Wilson. Den mest interessante del af det er, at mit lån blev overført til mig inden for 74 timer, så jeg vil råde dig til at kontakte Mr. David, hvis du er interesseret i at få lån, og du er sikker på, at du kan betale ham tilbage til tiden. Du kan kontakte ham via e-mail ……… ([email protected]) Ingen kreditcheck, ingen cosigner med kun 2% rente og bedre tilbagebetalingsplaner og planlægge, hvis du skal kontakte et firma med henvisning til at sikre et lån uden sikkerhed, skal du kontakte Mr. David Wilson i dag for dit lån De tilbyder alle slags kategorier af lån de Kortfristet lån (5_10 år) Langsigtet lån (20_40) Lån i medierne (10_20) De tilbyder lån som Huslån ............., Forretningslån ........ Gældslån ....... Studielån .........., forretningsstartlån Forretningslån ......., Virksomhedslån .............. osv E-mail .......... ([email protected]) Når det kommer til finanskrise og lån, så er David Wilson lånefinansielt stedet at gå. Bare fortæl ham, at jeg fru Linda McDonald henviser dig held og lykke ................... ....

 • rok temu | ocena +17 / -17

  Kutno

  Dobrze by było wziąć przykład z Lublina i z dezynfekować ulice....milo by było obejrzeć takie zdjęcia.

 • rok temu | ocena +3 / -3

  Kutno

  Może takie sceny sfotografować?!

 • rok temu | ocena +21 / -21

  Kutno

  A wczoraj o zmroku w osiedlu Centrum (Barlickiego, Br Sniad.) patologia dosłownie wyła, bluźnili aż się rozlegało i co?! Nic.... Nie ma patroli, mandatów. Dlaczego?!

  • rok temu | ocena +0 / -0

   Xxx

   Pewnie dlatego ze nikt nie zgłosił :), a policja akurat tam nie przejeżdżała. Oni dobrze wiedza gdzie jeździć po zmroku hahah.

  • rok temu | ocena +6 / -6

   pet

   a zadzwoniłeś na policję????? przecież policja nie stoi na każdej ulicy, jak zwykle każdy czeka jak kto inny zadzwoni............. wszyscy mądrzy w necie się wypowiadają

  • rok temu | ocena +9 / -9

   Piot

   To samo wczoraj na Tarnowskiego. Jakieś pijane gnoje się darly na osiedlu po 23.

   • rok temu | ocena +6 / -6

    Obserwator.

    Zgadza się, na Tarnowskiego między garażami "pijaczki" balują, a w garażach też bywa różnie. Na myjniach samochodowych pełno myjących samochody. Trochę to wszystko dziwne? To w końcu ,kto pilnuje porządku?

  • rok temu | ocena +8 / -8

   Arnold Boczek

   Dzielny WOT nie zareagował?To straszne,gorzej to jest qrwa dramat. ????????????

   • rok temu | ocena +0 / -0

    ala

    zamiast pisac głupoty mogłes wyjsc i zareagowac a aa zapomniałam za bardzo obsrany byłes ze strachu

   • rok temu | ocena +1 / -1

    Xcxcxc

    Żeby nie WOT to by ruszyli za d.... tych wszystkich zasiedzialych na ciepłych stołkach tzw żołnierzy zawodowych. Kiedyś to była służba A teraz urzednicy. Wszyscy odważni jak się nic nie dzieje

  • rok temu | ocena +9 / -9

   Ujk

   Dziś(czwartrk godz 11:00) to samo, grupki panów i pań (20-35 lat) skrzykujących się, przytulajacych i pijących alkohol).Środek dnia, żadnych służb,zabawa trwa w najlepsze

   • rok temu | ocena +4 / -4

    pet

    to dzwoń na policję na nie wymądrzasz się w necie....... jacy wszyscy teraz mądrzy są

  • rok temu | ocena +12 / -12

   Hehe

   Poczekaj do niedzieli, wtedy wyjadą na ulicę i będą karać zwykłych szaraków. Poza tym było to o zmroku, a to wiadomo, że już ciemno i straszno...

 • rok temu | ocena +4 / -4

  xxxxxx

  w ostatnią sobotę samochodów pod cmentarzem jak we Wszystkich świętych

 • rok temu | ocena +7 / -7

  Hades

  Zamknąć cmentarze i po problemie. Ale dziady by się Wkurwiły

 • rok temu | ocena +11 / -11

  Aaak

  Trzeba chodzić by wybrać dobre lokum.

 • rok temu | ocena +25 / -25

  Panstowpolicyjne

  A dlaczego nie napiszecie ze wczoraj jedna osoba dostała mandat za mycie auta? Co jest niezgodne z prawem.

 • rok temu | ocena +5 / -5

  Pp

  Wczoraj po godzinie 15 problem z zaparkowaniem samochodu przed cmentarzem na Cmentarnej. Na cmentarzu pełno ludzi beztrosko sprawujących i ludzi z firm montujacych nagrobki.

  • rok temu | ocena +5 / -5

   pet

   ludzie montujący nagrobki mogą być bo to ich praca.....

  • rok temu | ocena +11 / -11

   Hehe

   A po chciałeś parkować samochód pod cmentarzem? Też chciałeś sobie miejsca poszukać?

 • rok temu | ocena +12 / -12

  Czytelnik

  Pani Rzecznik mówi o obostrzeniach tylko zastanówmy się czy jest zgodne z prawem że zgodne ze zdrowym rozsądkiem to fakt ale czy zgodne z prawem. Czy są przepisy wykonawcze do Rozporządzenia?

  • rok temu | ocena +12 / -12

   Ccc

   Jestem ciekaw co będziesz mówił jak ty albo ktoś z twojej rodziny zarazi się konorowirusem, czy też będziesz mówił o prawie.

   • rok temu | ocena +22 / -22

    Ddd

    60% mieszkańców Kutna chodzi codziennie do pracy w takie skupiska ze hoho , tam maja większe szanse na zarazę niż na cmentarzu .... wiec co zmieniło wprowadzenie zakazu przemieszczania się w celach wyższych ? raczej nic prócz szybkiego zarobku na mandatach

  • rok temu | ocena +7 / -7

   Free

   "Przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin). Zalecamy, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum" ---> I to stało się "przepisem" ....po prostu nadinterpretacja wypowiedzi minstra .... i potem mandacik art.54 ... tylko niech dopisza z łaski swojej za złamanie którego art z ustawy .... a nie ogólnie za naruszenie 54 blablabla ....

 • rok temu | ocena +9 / -9

  weżsobiedoserca

  MOIM ZADANIEM.....jeśli nie wyjdzie ktoś z autorytetem i nie ogłosi, że wszyscy zarażeni potencjalnie mogą umrzeć z powodu tego wirusa, to naszą brawurą i głupotą doprowadzimy do katastrofy ludzkości.

 • rok temu | ocena +5 / -5

  1

  Sankcja z art. 54 k.w. nie obejmuje zachowań w miejscach niepublicznych, jak również norm zachowania w miejscach publicznych wynikających z ustaw, gdyż dyspozycja art. 54 k.w. obejmuje tylko przepisy wydane z upoważnienia ustawy, a nie same ustawy. Nie stosuje się go również w przypadku, gdy przepisy porządkowe mają określoną sankcję za ich naruszenie – „przepisy porządkowe wydane na podstawie ustawowego upoważnienia nie mogą określać sankcji za ich naruszenie”6 .

 • rok temu | ocena +6 / -6

  Kutno

  Uważam, że na kutnowskim cmentarzu powinien być monitoring. Ze świeżego grobu kilka dni temu zniknęły wkłady, zostały puste znicze, w pierwszy dzień pogrzebu, za 2 dni ktoś porozrzucał świeże kwiaty na grobie: róże i tulipany z wazonu na wieńce, wylał wodę z wazonu, by kwiaty pousychały. Na dodatek znicze były porozrzucane. Wyglądało to tak, jakby ktoś zrobił to specjalnie. Nie ma dużo ludzi na cmentarzu, ale są tacy, którzy kradną znicze, wkłady, żywe kwiaty.

 • rok temu | ocena +12 / -12

  gh

  Proponował bym sprawdzić co się dzieje wieczorem na kiercholu. Co wieczór spore grupy młodych ludzi bawią się w najlepsze.

 • rok temu | ocena +18 / -18

  Elo

  Z treści artykułu wynika, że reporter udał się na cmentarz cyknać parę fotek choć nie wolno tam chodzić....

 • rok temu | ocena +21 / -21

  leo

  Są ludzie którym wszystko co jest związane z kościołem, wiarą, tradycją bardzo przeszkadza, są alergikami na święconą wodę, widzą nawet tam gdzie nic nie ma! Poszukajcie w swojej redakcji, może tam takiego znajdziecie!

 • rok temu | ocena +18 / -18

  Marek

  Jakie zgromadzenia ludzi,normalnie juz was pogieło .Piszecie głupoty

 • rok temu | ocena +4 / -4

  obywatel

  proszę udać się wieczorem do parku Traugutta - tam dopiero są imprezy. brak reakcji i samodyscypliny

 • rok temu | ocena +29 / -29

  Zyta

  Ja na tych zdjęciach nie widzę zgromadzeń. Ludzie chodzą pojedynczo, lub dwie osoby. Wiem ze ostrożność jest najważniejsza, ale nie dajmy się zwariować

 • rok temu | ocena +20 / -20

  Gulas55

  Moim zdanie był to wymyślony donos aby autor artykułu mógł zaczerpnąć świeżego powietrza

 • rok temu | ocena +35 / -35

  RZYWY JASZCZOMP

  Rośnie młody ORMOwiec.Serce sięraduje

  • rok temu | ocena +16 / -16

   Ola

   Jaszczempiu prawdę rzekłeś

 • rok temu | ocena +18 / -18

  81

  SB tez robiła takie zdjęcia figurantom . Komitet centralny informuje.

 • rok temu | ocena +20 / -20

  leon

  Chodzą bo szukają sobie miejsca ale cmentarze mają być i tak pozamykane i ma zostać wprowadzony kategoryczny zakaz umierania. Sejm już nad tym pracuje....he he

  • rok temu | ocena +3 / -3

   xxxxxxxx

   Leon dosyp sobie cementu do mózgu bo ci się zlasował!

  • rok temu | ocena +5 / -5

   wojtek

   leon TY jestes ********

   • rok temu | ocena +0 / -0

    leon

    Nie nie należę do żadnej grupy przestępczej...PO PIS ITD...HI HI HI

  • rok temu | ocena +5 / -5

   Patryk DJ SZAMBO

   leon, Przyjdę na twój pogrzeb!

   • rok temu | ocena +1 / -1

    leon

    A jakbyś się pierwszy zawinął to ja wpadnę... chyba mogę..hi hi

   • rok temu | ocena +3 / -3

    leon

    ok zapraszam he he

    • rok temu | ocena +2 / -2

     Hehe

     Nikt nikogo nie odwiedzi bo do max 5 osób można

     • rok temu | ocena +4 / -4

      Arnold Boczek

      Czterech z Morexu i xsionc.