Reklama

Reklama

Zielona Oś Miasta: przejazd nową ścieżką rowerową jeszcze tej wiosny? Sprawdź, jak idą prace [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zrzut ekranu/UM Kutno

Zielona Oś Miasta: przejazd nową ścieżką rowerową jeszcze tej wiosny? Sprawdź, jak idą prace [WIDEO] - Zdjęcie główne

Zielona Oś Miasta: przejazd nową ścieżką rowerową jeszcze tej wiosny? Sprawdź, jak idą prace [WIDEO] | foto zrzut ekranu/UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwają prace związane z budową Zielonej Osi Miasta. Kutnowski magistrat informuje o aktualnym przebiegu robót i podaje wstępną datę zakończenia inwestycji. Dobra wiadomość jest taka, że prawdopodobnie jeszcze tej wiosny będziemy mieć możliwość przejazdu częścią zupełnie nowej ścieżki rowerowej. 

Reklama

Trwa budowa Zielonej Osi Miasta. Część prac na finiszu

Budowa Zielonej Osi Miasta rozpoczęła się w sierpniu 2022 roku. Od tego czasu sporo elementów zaplanowanych w ramach inwestycji zostało wykonanych w mniej lub bardziej zaawansowanym stopniu. 

Tymczasem kutnowski Urząd Miasta informuje, że najprawdopodobniej jeszcze tej wiosny będzie możliwy przejazd po fragmencie Zielonej Osi. Mowa o ścieżce rowerowej na odcinku od ulicy Barei do ulicy Troczewskiego. 

- Część tego fragmentu ścieżki rowerowej i chodnika jest już gotowa. W innych miejscach prace wchodzą w końcową fazę. Wykonane zostały krawężniki i podbudowa pod nawierzchnię ścieżki. Pojawiły się również pale, które będą utrzymywać konstrukcję kładki. Jej budowa także zaplanowana jest na najbliższe tygodnie - informuje magistrat. 

Docelowo ścieżka rowerowa i chodnik połączą ulicę Barei z ulicą Metalową. To w sumie prawie sześć kilometrów trasy, która ułatwi codzienne dojazdy do pracy oraz pozwoli na aktywne spędzanie wolnego czasu. 

Kiedy zakończenie inwestycji?

Jak zaznacza Urząd Miasta, zakończenie prac związanych z budową Zielonej Osi Miasta planowane jest na październik. 

Koszt całej inwestycji to prawie 31 milionów złotych, z czego 26,5 miliona to dofinansowanie zewnętrzne pozyskane przez Miasto. Jak docelowo ma wyglądać Zielona Oś Miasta, możecie zobaczyć na wizualizacjach.

Przypomnijmy, inwestycja zakłada zbudowanie prawie sześciu kilometrów ścieżek rowerowych i dróg dla pieszych łączących wschodnią i zachodnią część Kutna (od ul. Barei do ul. Metalowej).

- Prace realizowane są też w parku nad Ochnią, gdzie powstanie zupełnie nowa infrastruktura rekreacyjna - dodaje UM Kutno.

Powstanie tam m.in. pawilon informacji turystycznej, przy którym wybudowane będą: rozarium, mini ogród botaniczny, skatepark, pumptrack, drewniany pomost na rzece Ochni, plaża z infrastrukturą do gry w siatkówkę, prysznice, przebieralnie czy kładka widokowa. Dodatkowo przy okazji wykonywania prac mają się tam pojawić również nowe: plac zabaw i siłownia plenerowa. 

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy