Reklama

Znęcał się nad babcią i ojcem? Areszt dla 37-latka

Opublikowano:
Autor:

Znęcał się nad babcią i ojcem? Areszt dla 37-latka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sąd Rejonowy w Kutnie na wniosek prokuratury, tymczasowo aresztował 37–letniego mężczyznę, podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoim ojcem i babcią, a także o zmuszanie jej do wycofania zeznań. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.Do zdarzeń ujętych w zarzutach doszło w okresie od listopada 2015 do lutego 2016 roku. Jak wynika z dokonanych ustaleń, mężczyzna po opuszczeniu zakładu karnego zamieszkiwał wraz ze swoim ojcem i babcią w jednej z miejscowości powiatu kutnowskiego. 37–latek wszczynał z pokrzywdzonymi awantury - ubliżał im, popychał i groził pozbawieniem życia. Ponadto, kontrolował i ograniczał wolność swojej 78-letniej babci, poprzez zamykanie jej w pokoju.

Zebrany materiał dowodowy w postaci zeznań przesłuchanych w tej sprawie świadków, doprowadziły do postawienia mężczyźnie zarzutu psychicznego i fizycznego znęcania się. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego z jednoczesnym nakazem opuszczenia zajmowanego wraz z pokrzywdzonymi lokalu oraz zakazem zbliżania się do nich. Jak ustalono, podejrzany nie zastosował się jednak do nałożonych rygorów sądu.

Po śmierci ojca, w lutym br. nadal powracał do miejsca zamieszkania swojej babci, a także groźbami zmuszał ją do wycofania złożonych zeznań. Całokształt ustaleń wskazywał, że zachodzi realna obawa spełnienia gróźb, pozostawienie podejrzanego na wolności zakłócało prawidłowy tok postępowania. Dlatego też, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd podzielając te argumenty, aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE