Zwycięstwo pod choinkę!

Zwycięstwo pod choinkę! - Zdjęcie główne

WydarzeniaAZS WSGK Fol-Pol Kutno odniósł wreszcie wczoraj upragnione zwycięstwo przed własną publicznością. Ci, którzy przyszli wczoraj do hali SP nr 9, obejrzeli świetny mecz, pełen wyrówanej, nieustępliwej walki. Końcówka meczu z Turem Bielsk Podlaski to koncert w wykonaniu AZS-u, który zwyciężył 91:72.

Pierwsza i druga kwarta meczu były niezwykle wyrównane. Walka toczyła się punkt za pukt i długo żadna z drużyn nie mogła wyraźnie zaznaczyć swej przewagi. Gra obfitowała w przewinienia, a wiele punktów w tej części meczu zostało zdobytych po rzutach osobistych dyktowanych za faule pod koszem. Pomimo tego, że Tur Bielsk Podlaski znajduje się w tabeli nieco niżej, niż nasza drużyna, okazał się wymagającym i trudnym przeciwnikiem. Jednak to AZS był górą, w pierwszej kwarcie zwyciężył 25:23, a w drugiej 19:17.

W drugiej połowie obraz meczu uległ całkowitej zmianie. Tur zaczął gubić się w obronie, stracił skuteczość, a AZS skwapliwie to wykorzystał, systematycznie powiększając przewagę nad gośćmi z Bielska. Pod koniec meczu sięgała ona już dwudziestu punktów. Trzecią odsłonę spotkania AZS wygrał 24:16. W czwartej kwarcie goście próbowali gonić wynik, jednak AZS był zdecydowanie poza ich zasięgiem i zwyciężył wysoko, 23:16, także w tej odsłonie. Olbrzymie zasługi dla tego triumfu położył Adam Rajkowski, który w całym meczu rzucił 31 punktów. Spotkanie było ostatnim w tym roku meczem, jaki AZS WSGK rozegrał przed własną publicznością,

AZS WSGK Fol-Pol Kutno : Tur Bielsk Podlaski 91:72 (25:23, 19:17, 24:16, 23:16)

Dla AZS punktowali: Rajkowski - 31, Kubala - 18, Gołuch - 17, Rydlewski - 11, Karólewski - 4, Szczepaniak - 4, Rzońca - 4, Depczyński - 2