Rejestracja i logowanie

[WIDEO] Polsat o tragedii w szpitalu: Dopiero strażacy odcięli mężczyznę od łóżka

Wydarzenia 15-03-2019 Autor: ksz
87
[WIDEO] Polsat o tragedii w szpitalu: Dopiero strażacy odcięli mężczyznę od łóżka

Telewizja Polsat zrealizowała materiał o tragedii w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. Okazuje się, że pacjenta przywiązanego do płonącego łóżka odcięli dopiero strażacy.

Materiał zrealizowany został przy współpracy z naszą redakcją.

- W szpitalu mogły nie być spełnione normy bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Na oddziale, gdzie leżał 37-latek z zespołem odstawienia alkoholowego nie było chociażby czujek dymu - mówi w materiale reporterka Ewa Żarska.

- Sygnalizacja i czujki dymu umieszczone są niestety na korytarzu, to jest stara część szpitala przed remontem. W związku z tym w salach nie ma czujek - wyjaśniała telewizji Polsat News Justyna Sola-Stańczyk, rzeczniczka kutnowskiego szpitala.

Dodatkowo, jak się okazuje, mężczyzna pasami przypięty był jeszcze po ugaszeniu. Uwolniony został dopiero po przyjeździe strażaków.

- Otrzymaliśmy nóż od personelu szpitala i tym nożem odcięliśmy te pasy - mówił st. kpt. Mariusz Jagodziński z Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

Więcej w materiale Polsatu poniżej lub na stronie PolsatNews.

O tragedii w szpitalu pisaliśmy TUTAJ. Sprawę komentował dla nas starosta kutnowski, Daniel Kowalik, a pierwsze ustalenia ujawniała Prokuratura Okręgowa w Łodzi TUTAJTUTAJ. Znane są już także pierwsze wyniki sekcji zwłok mężczyzny. Z kolei radny Bartosz Serenda zaapelował o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu, po nim o to samo zawnioskował cały Komitet Obywatelski. Starosta odmówił, zaproponował jednak inne rozwiązanie.

komentarze (87)
Dodaj komentarz

Hola, soy la señorita María Guadalupe de Nuevo México y me gustaría compartir un testimonio sobre cómo obtuve mi préstamo a través del Sr. Clifton Ryan. Obtuve un préstamo de $ 60000 a una tasa de interés del 2%. NOTA: Es confiable y genuino, y está acreditado para prestar a una gran cantidad de personas, por lo que si está interesado en obtener un préstamo, comuníquese con él para obtener más información. VIA CORREO ELECTRÓNICO: ryancliftonfirm@gmail.com

Zawód pielęgniarki jest prosty łatwy i przyjemny . dlatego zanika co będzie można zobaczyć za 5-6 lat (średnia wieku to 6 lat do emerytury.) Zapraszamy wtedy do samoopieki ???? przecież to takie łatwe i odprężające.

mogło być tak że wcześniej ten Pan palił a jak weszła pielęgniarka to odruchowo schował n.p. pod materac.Kiedyś leżałem z pewnym palaczem -terorystą na jedne sali ,i taka sytuacja miała miejsce, tylko że wtedy skończyło sie na dziurze w materacu....

Ok ja wszystko rozumiem i nie chce nikogo oceniac tylko jak lub kto przypalil papierosa bo on byl zwiazany pasami przeciez

Janie z Kutna przestań pieprzyc farmazony

Człowiek, dla wielu to ,,niealkocholik" ale czy ,,człowiek wzorcowy " zdaje sobie sprawe że miedzy nim a nim jest bardzo cienka droga i tym potępianym stać się b.bardzo łatwo a wrócić bardzo trudno. Swiat jaki nas otacza ,to często ,,wyścig szczurów" w którym co chwila ktoś odpada w otchłań.

Alkoholik to nie człowiek

Człowiek tak jak ty

Nałogowo alkoholik i kogo tu żałować

Znałaś że to alkoholik Pisać wszystko można. Nie znasz nie oceniaj

Najgorsze to ,że przy urnach ,debil czy nie debil ma taki sam głos.A tych ,,pieknych inaczej kiełbasą wyborczą b.łatwo sie pasie,, łykaja najtańsze badziewia,i jest jak jest.Tu trzeba wielu pokoleń ażeby coś sie zmieniło. Ręce i nie tylko opadają

Ta cała Ola to kompletny debil

OLU.Ubliżasz ludzim którzy tam pracują,Syf to zapewne masz w swoim domu,no nie mów że nawet pod szafkami masz jak w labolatorjum. B.łatwo sie obraża innych. 99% personelu ,robi co może ażeby było o.k. Sprawa jest bardzo złożona, ...To był bardzo zły zbieg okoliczności..

Jaki zbieg okoliczności? Człowiek związany i nie monitorowany spłonął a ty piszesz zbieg okoliczności?! Opieki nie było a nie zbieg okoliczności.

Ten szpital to syf od lattttt!!!!!

takie kadry te pissssiory mają , same dohtory ....niech pasztetówe z miasta dadzą do uzdrawiania szpetala, przecie una taka mundra

A to przepraszam za PO było inaczej???? Ten sam syf i burdel

Niech zrobią ludzia godne warunki pracy 8 godzinne i normalnie za tą pracę zapłacą to też personel będzie inny tylko jest inny problem wszędzie brakuje rąk do pracy produkcję możesz zmniejszyć a ludzie cały czas chorują nawet kolejki są z przeziębieniami i będzie jeszcze gorzej a co do przepisów to zastanówcie się czy każdy jest taki święty bo nawet ludzie wychodząc z kibla nie stosują się do tak śmiesznych spraw jak instrukcji mycia rąk wychodząc z kibla to był wypadek fakt okropny ale ze szpitala się robi noclegowni izbę wytrzeźwień itd nawet inne służby wola się problemu pozbyć po co gościa zaszczanego brać do samochodu niech karetka go zabierze w autobusie pijak wsiadł wysikal się na siedzeniu kobitka usiadła wstała patrzy mokre spodnie to świadczy o społeczeństwie z jakim mamy do czynienia wypiłem nieraz ale nie oddaje płynie ustrojowych pod siebie ja się mogę litowac osób niemajacych zdrowia chorych a pijaństwo ćpanie to nie jest chorobą tylko własne życzenie nie potrafisz pić to nie pij bo taka osoba może cię się wrzucić pod samochód i ty pójdziesz siedzieć za pijaka

Naucz się używać przecinków!

O straży też dobrze świadczy jeżeli brali nóż do odcięcia od pracowników szpitala. !!!

Janie , nóż i łyżeczka zawsze jest, czymś trzeba otworzyć paczkę kawy i czymś trzeba wsypać do filiżanki.

Co by nie pisać tragedia i żal młody człowiek

"Na oddziale, gdzie leżał 37-latek z zespołem odstawienia alkoholowego nie było chociażby czujek dymu - mówi w materiale reporterka Ewa Żarska." - A JA SIĘ PYTAM CZY PRZYPADKIEM 37-latek z zespołem odstawienia alkoholowego NIE POWINIEN BYĆ PACJENTEM SPECJALISTYCZNEGO ODDZIAŁU ODWYKOWEGO NP W GOSTYNINIE. PYTANIE, KTO ZDECYDOWAŁ O JEGO HOSPITALIZACJI W KUTNOWSKIM SZPITALU ?

Co 15 minut jest obowiązek a wiecie ile przez 15 minut może się stać np może się z jarac człowiek wystarczy że zaraz po wyjściu się mógł pod palić w 16 minucie wymagacie od personelu ale tu gościa pilnuj tam coś zrób itd a nie prościej było by założyć 21 wieku monitoring nad takim pacjentem jezdzicie po pielęgniarkach szkoda że nie jezdzicie po lekarzach dyrektorach biorących duże pieniądze odprawy nie adekwatne czasami do wykonywanej pracy

Bla, kamery kamerami, fakty są takie że był człowiek na oddziale ,były pielęgniarki,lekarz a pacjent spłonął żywcem.bo wszyscy mieli ważniejsze sprawy.Jak wygląda dyżur nocny w szpitalu każdy wie.Kamera nie zastąpi człowieka, w kamerę jeszcze trzeba chcieć spojrzeć,ale widocznie uznano że jeśli pacjent skrępowany i nawet nie drgnie to spoko ,można odpuścić.Teraz tłumaczenie ,bo kamery, bo zapalniczka,a może sam się podpalił choć fizycznie nie był w stanie,wszystkim mało a nie ma komu przejść się po salach w nocy kilka razy i upewnić się czy wszystko gra.To że śpią nie oznacza że personel może sobie darować obchód to część obowiązków.To mógł być każdy ale żeby nawet gościa nie uwolnić??!!! Tylko czekać aż przyjedzie Straż, Winne są kamery,zapalniczka, może pogoda itd.Tam spłonął człowiek, w szpitalu gdzie opieka jest całodobowa ( a może to tylko teoria na papierze?) Co się jeszcze musi stać żeby białe ludziki to pojeli? Co do palenia , w suterenie też palą i nie tylko pacjenci, kiedyś widziałem o twarte okno a nim pracownik sobie dymił.Albo zakaz obowiązuje każdego albo nikogo.

Najeźdźacie na szpital a jak co do czego to tu przylazicie i po co

Misją szpitala jest leczenie a nie takie cyrki, na górze w przychodni jak wół stoi jest plansza na której jest wypisane jaka jest misją tej jednostki.Jedyne co tam się dzieje to rotacja zarządu i ciągle rządanie że mało

Tak Lauro doszło,masz racie ale tylko dlatego że toleruje się palenie , nie egzekwuje zakazu palenie a palacze b.czesto po prostu teroryzują innych. PALENIE ZABIJA....A TEN SZPITAL MIAŁ PO PROSTU ,,,,,PECHA""""

Nie. Ten szpital ma taki personel.

To do czego doszło w tym szpitalu przeszło ludzkie pojęcie brak słów i wielki strach o zdrowie życie nasze naszych bliskich gdy tam się trafi...poprostu brak słów! Mimo braku finansów na ten szpital i niskich płac personelowi była składana przysięga ratowania ludzkiego życia...człowiek dla człowieka powinien być zawsze człowiekiem i nieść pomoc

Strażacy nie mieli czym przeciąć pasów, dopiero pożyczonym nożem. To chyba jakiś żart. Może ufundować jakiś scyzoryk dla kutnowskiej straży ???

Najsłynniejszy szpital w Polsce. Jeszcze trochę a horrory będą w nim nagrywać.

Nie jest jeszcze aquapark z pływającym klockiem.

Klocka nie zostawił nikt z obsługi tylko jakiś ,,milutki" Gość ,który potem napisze że ,,syf". Obie te sytuacje stwożyli konkretni ludzie a konsekwencje ponoszą też inni,często bogu ducha winni.

Riki , ma być coś kręcone ,ale to chyba jakaś część Władcy pierścionka, o ile kojarzę tytuł to chyba " Płomienie Mordoru"albo " Ogniste prycze"

Może i najsłynniejszy,ale to co w nim sie dzieje ,to obraz wiekszości służby zdrowia w Polsce. Szpitale powiatowe są olewane przez PISsprawiediwych. Tak jest prawie wszendzie, tylko w innych pacjent n.p miał szczęście ,a i tak niedługo pielęgniarek nie b,wogóle , wiec problem zniknie.Szpitale dla ,,tych u koryta" wystarczą. Dla nas problem zniknie....KIEŁBASA WYBORCZA JEST NAJWAŻNIEJSZA.

Alfiku zastanów się co piszesz przez PISsprawiedliwych szpitale powiatowe są olewane a przez POsprawiedliwych nie były olewane?

To personel szpitala walcząc z PiSem przywiązuje przeciwników politycznych do łóżek?Trzeba było od razu zacząć od tego. Byłoby jaśniej.

Szpital nie głosuje w wyborach ,więc po co właściwe finansowanie szpitali.Czy wiecie jaki jest średni wiek ,,białego personelu"....Błedy ,ze strony opieki pewnie były, ale podstawa jest tam ,u koryta na górze, od właściwego finansowania szpitali ,ważniejsza jest KIEŁBASA WYBORCZA...

Ewidentnie zawiniły pielęgniarki. Przy przywiązanym pacjencie ktoś musi być, a Ty p.... sz o polityce. Pójdziesz do szpitala to sobie kodomicki znaczek przykleić na d.. e.

Gościa odcięli dopiero strażacy ,a personel o ile istnieje na spokojnie go ugaszał przywiązanego, Żeby do szło do takich rozległych poparzeń ,to przecież musiał wydawać jakieś dzięki z bólu bo człowiek a nie belka drewna.Gzie był personel,?????? .Te czujki dymu sam bym im kupił ,jedna to 20 30 zł!!!. Dajcie im podwyżki ,tylko za co ? Tam wolna amerykanka, człowiek spłonął a nie ma winnego. Żeby straż odcinała gościa po jego ugaszeniu??!!. Żenada, dobrze że tam chociaż nóż do odcięcia mieli, personel się nie śpieszył jak ogień to Straż Pożarna , zgodnie z procedurą, ALE nikt nie zauważył że to człowiek się pali a nie Kłoda drewna.Pewnie teraz stwierdzą że sam się podpalił papierosem pomimo przywiązania go i całkowitego unieruchomienia??!!. Gdyby tam leżał David Coperfield ten słynny iluzjonista to pół biedy jeszcze ktoś by łyknął ten kit, . Kiedyś w na górze w przychodni na filarze był napis " Szpital przyjazny pacjentom" może i jeszcze to wyróżnienie tam wisi.Przyjazny pacjentom a człowiek powoli się palił na oddziale i nik nic nie słyszał i nie widział, nawet dymy nikt nie wyczuł.To to chyba podlega pod Kodeks Karny.Wstyd i chańba

Dym wyczuł pielęgniarki z piętra wyżej

Czyli wszystko wiadomo ,odział wyżej pracował ,bo poniżej nikt nic nie wyczuł.Ten poniżej niewiadomo to prokuratura ustala

Dlaczego starosta do tej pory nie podjął żadnych konkretnych działań dotyczących szpitala? Od lat mówi się, że tam się źle dzieje- jest nowy starosta i nic. Nic!

a co ten wonchacz może?! klocka postawić w Aquaparku chyba

Konkretne działania myślę że zapadną po zakończeniu śledztwa i być może zmiany kwalifikacji tej tragedii. Należało by zrobić debatę na temat bezpieczeństwa w szpitalu oraz zapytania poprzedniej władzy w tym temacie dlaczego nie było czujek...

Taaaa, najpierw śledztwo, potem rozliczanie poprzedników, a czas płynie. O tym, że źle się dzieje w szpitalu wiadomo od wielu lat. Obecny starosta jako jedyny w Kutnie i okolicy o tym nie wiedział?

Bo tam ręka rękę myje

Wiecie co jest najgorsze? Że pompuje się kasę na Pałace, Dworki, Parkingi sięgające 100 mln... A Kutnianie nie mają gdzie się godnie leczyć... Wiem, że to miasto a to powiat, ale mimo wszystko przykra sytuacja.

A co na to Andrzej K. odpowiedzialnym za ppoz.

Zamknąć ten burdel bo szkoda ładowania pieniędzy.

Pamiętam kiedyś czekałem na recepcji a dwóch strażników wniosło nieprzytomnego (pewnie pijanego) mężczyznę. Pielęgniarka podeszła kopnęła go lekko (pewnie upewniła się, że nie zmarł) i kazała wrzucić go do pokoju od korytarza. Położyli go na betonie, pielęgniarka zamknęła salkę na klucz i poszła. I jeszcze jedna uwaga: nigdy nie pozwólcie żeby policja zabrała Was do szpitala w stanie spożyciu. Lekarz dyżurny wezwie wszystkich stażystów żeby na Was potrenowali. Zrobią Wam kompleks badań ale nie za darmo.

Do ,,mój podpis". A skąd wiesz, że lekarz wezwie stażystów i zrobią ci kompleks badań? Czyżbyś bedąc pijany, nieubezpieczony, musiał pokryć rachunek?

Przecież tam nie mam żadnych norm . Zeor szacunku do pacienta masakra

Zgodzę się 0 szacunku, 0 norm Jedynym oddziałem normalnie funkcionujoncym jest tylko neurologia

Mam nadzieję że ta tragedia doprowadzi do czegoś co spowoduje jakieś zmiany w szpitalu. Może ktoś wreszcie weźmie się za ten syf, burdel i patologie i zaprowadzi tam jakiś ład i wezmą się za tych doktorów którzy nic nie mogą zrobić kiedy jest to potrzebne, szkoda słów na nich. Zainteresujcie się wreszcie tym co tam jest i co tam się wyprawia. Szkoda że musiało dojść do takiej sytuacji, ale to zaniedbania ich do tego doprowadziły

Do "oo" ty zjeb...y h..ju

Jednego patola mniej

Patol to cię wystrugał ale zapomniał trocin pod czaszkę wsypać

;Oo ;sam jesteś patol

Najgorszy chyba odział w tym szpitalu.najwięcej zgonów.pielęgniarki chodzą do chorego z przymusu,jeden syf.miałam mame na tym oddziale,niechce się mówić nawet nakarmić niema kto,a tata zmarł,nie dziwię się ze doszło tu do tragedi,tam nocą nikt nie zagląda do sal.

Kto ty by nie był nie zasłużył na taką śmierć patologia ten szpital cały szkoda że się cały nie spalił

ale siewysralem

ja na pewno w kutnowskim szpitalu nie urodze ja juz wole jechac do łodzi i tam bedę czuła sie bezpiecznie

o do Głowna jedź. Tam możesz. Nigdzie indziej

Od Łodzi to z daleka.!!! Chyba fantazja cię poniosła. Tam- do siebie !!! Jeszcze tu potrzebna...

Do,, Ewa". Nwm skąd Ty się wzięłaś i po co piszesz takie rzeczy. Pewnie jakaś kutnowska Pani położna, nie wnikam. Powiem Ci tak, my tam byliśmy dwa razy przy wyjściu jak byliśmy 1 razem zapytaliśmy na temat porodu. Pani dr. powiedziała że,, oni nie mają pulmonologi, ale proszę się nie przejmować, nie martwić, damy sobie radę z Panią. Zapraszamy na poród " dla nich nie ma znaczenia skąd jesteś. Więc nie pieprz głupot

Jedź do Głowna. Dosłownie Leśna Góra. O co by nie zapytał, poprosił bez problemu. Niby nic wielkiego ale atmosfera super

Polecam. Poczucie bezpieczeństwa to potrzebne. My byliśmy w iczmp, fakt warunki bytowe i sale ogólnie szału nie ma, ale lekarze są z powołania, wiedza i kultura. Jedzenie proponuję jednak zamowic z budynku b ????

Ludzie opanujcie się nie znaleźliście nie wiecie na co się leczył co mu bylo itd. Najlepiej pisać bzdury wstyd. Zamiast przemilczeć stała się tragedia to KCI tylko podburza atmosferę ja na miejscu rodziny podał bym KCI do sadu czemu nie wyłączyli komentarzy jak w innych przypadkach.

Kci nikogo nie podburza piszą jak jest a komentarze są potrzebne... A może napiszę ktoś kto akurat w tym czasie był w szpitalu i coś wniesie do sprawy. Chłopak był po trzy tygodniowym ciągu alkoholowym tylko nie wiem czemu na wew. A nie na odtruciu w Zgierzu albo w Gostyninie.

Jeśli faktycznie był w ciągu alkoholowym to zgodzę się, że miejsce jest w szpitalu psychiatrycznym i tam obsługa jest 24h na dobę i mają podejście do pacjenta i najbliższych.

Dlatego ze tam trzeba wyrazić zgodę i chęć poddaniu soe detoksykacji ! Ku dlatego ze tego nie chciał , alkoholik je... Jak każdy z nich . 

Zapewne dlatego, że rodzina pacjenta nie jest tak wpływowa jak rodzina osób wspomnianych przez Ciebie. Nie rozumiem tego medialnego szczucia na osobę która się żywcem spaliła. Jeżeli pacjent rzeczywistości miał objawy odstawienia alkoholu to trzeba było umieścić go w odpowiedniej placówce.

Pewnie tak one zawsze są święte facetowi to nic nie wolno.

Helena jak nie pił to ok ale jak pije i przynosi pieniądze do domu to ok ??,

Co z tego ze przynosi pieniadze ? Nadal ch i alkoholik . Przynosi skąpi drze ryja i uważa sie za Boga bo chla ale pracuje . Każdy alkoholik powinien byc utylizowany dla dobra rodziny i dzieci . 

Szpital totalne dno.

Kobieto puknij sie w głowe to czlowiek jaki by nie był na taka śmierć nie zasłużył

Tez bym nie odcięła ... awanturnik alkoholik agresor ... znałam takiego rozwiodłam sie . Pijaki wstretne

Helenke pierwszą do psychiatryka. Pamiętaj karma wraca .Jak można oceniać nie znając człowieka.

Helenko dziękuję Ci, że to zrobiłaś. Teraz to dopiero czuję, że żyję.

Hahah emoji moj były nie umie nawet komentarza napisać w necie . Tak wiec nie rozśmieszaj mnie . Zabolało bo tez alkoholikiem jestes. Rozumiem - wspólne chlanie i solidarność alkoholików . 

Żeby kiedyś Ciebie to spotkało i Ciebie nikt nie uratował. Karma wraca

Karma wraca do alkoholików . To na pewno emoji

Kobiety jak zwykle są święte ????

Jak chleją to nie sa . Jak nie chlaja to tak

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także