Jak powstają niedoskonałości na szybach?
Uszkodzenia szyb można z grubsza podzielić na te powstałe przez przypadek i te, których celem było dokonanie zniszczenia. Do pierwszej kategorii należą zazwyczaj wypadki zdarzające się przy czyszczeniu okien. Czasami niewprawiony pracownik użyje nieodpowiedniej szmatki, w innej sytuacji zwierzchnik nie zapewni mu odpowiednich środków chemicznych. Na skutek tego typu nieodpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych powstają mikro uszkodzenia wpływające na przejrzystość szyby.
W przypadku celowego działania na czyjąś szkodę mamy zazwyczaj do czynienia z zarysowaniami wykonanymi z użyciem ostrych przedmiotów lub graffiti. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale farba w sprayu zawiera żrące środki wnikające w strukturę szyby. Z tego powodu zwykłe mycie nie wystarcza i trzeba szukać innego sposobu na usunięcie niechcianej „ozdoby”.
Czy można samodzielnie pozbyć się rys z szyby?
Zabieg przywracający szybę do stanu sprzed zniszczenia to polerowanie. Polega on na zeszlifowaniu warstwy, która została zniszczona i wypolerowaniu jej tak, by odzyskała pełną przejrzystość. Można tego dokonać samodzielnie za pomocą polerki w połączeniu ze specjalną pastą lub tlenkiem ceru. Niewprawione osoby mogą jednak dość łatwo niechcący pogłębić uszkodzenia, dlatego najlepiej powierzyć naprawę profesjonalnej firmie.
Jak wygląda polerowanie szyby okiennej?
Profesjonaliści w branży polerowania okien używają najwyższej jakości past oraz sprzętu polerskiego. Mają także duże doświadczenie, dzięki czemu bezbłędnie potrafią zeszlifować uszkodzony fragment bez ingerencji w całą szybę. Zabieg w większości przypadków nie wymaga wyjęcia witryny z ramy i może być dokonany na miejscu, u klienta. Po samym szlifowaniu w miejscu usunięcia pozostaje matowa przestrzeń. Zostaje ona następnie wypolerowana tak, by nie pozostał efekt braku przejrzystości lub charakterystycznej soczewki. Całość trwa zazwyczaj od 30 minut do 3 godzin.
Zobacz również artykuł "Jak usunąć rysy z szyby samochodowej?"
Jakie są skutki polerowania szyby?
Wypolerowana szyba nie różni się niczym od tych, które nie zostały naruszone. Część klientów przyznaje nawet, że efekt jest tak zadowalający, że witryna wygląda lepiej niż przed naprawą. Nie należy się przy tym obawiać o trwałość polerowanej szyby – sama czynność ingeruje w zaledwie 5% grubości szyby, co ani trochę jej nie osłabia. Niestety nie zawsze da się uniknąć stłuczenia szyby. Zdarza się to jednak maksymalnie w 3 przypadkach na 1000 i to najczęściej w przypadku likwidowania bardzo rzadkich, naprawdę dużych uszkodzeń.
Jakie zalety ma usuwanie rys z szyby przez profesjonalistów?
Polerowanie szyb to przede wszystkim zabieg tańszy od wymiany całości – w zależności od obszaru naprawy może on wynieść od 20 do 70% kosztów kupna i montażu nowej witryny. Oprócz tego niewątpliwą zaletą jest czas. Zebranie potrzebnych wymiarów, produkcja okna i wreszcie jego montaż zajmują czasem wiele dni i czasami wymaga to wyłączenia lokalu z użytku. Polerowanie szyby okiennej nie wyklucza jednoczesnego przebywania w środku, więc nie przekłada się na żadne straty.
Usługa polerowania szyb to zdecydowanie najlepszy sposób na likwidację jej uszkodzeń. Warto zaufać w tym aspekcie profesjonalistom, by móc szybko cieszyć się wspaniałym efektem.
Masz problem z porysowaną szybą? Zamów usługę polerowania szkła: https://polerowanie-szyb.pl/lodz/
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.