Magazyny energii - jak działają oraz dlaczego warto w nie zainwestować?

Opublikowano:
Autor:

Magazyny energii - jak działają oraz dlaczego warto w nie zainwestować? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Ze względu na ogromne problemy naszej planety wynikające z globalnego ocieplenia, stale poszukujemy rozwiązań, które przyczynią się do poprawy sytuacji środowiska naturalnego. Ogromną szansą na zniwelowanie destrukcyjnego wpływu węgla kamiennego i brunatnego na planetę jest inwestycja w Odnawialne Źródła Energii, a szczególnie panele fotowoltaiczne, które coraz częściej pojawiają się na dachach wielu budynków. Pojawia się jednak problem magazynowania nadwyżek energii. Jak można rozwiązać ten problem? Dowiesz się z naszego artykułu.

Magazynowanie energii w instalacji fotowoltaicznej - jak się odbywa?

Decydując się na pozyskiwanie energii za pomocą instalacji fotowoltaicznej, należy wiedzieć, że wytwarzanie energii odbywa się poprzez przekształcanie promieni słonecznych padających wprost na panele. O ile w dzień słoneczny, nie stanowi to problemu i pojawia się nadwyżka energii, nocą i w pochmurne dni może pojawić się problem z niewystarczającą ilością energii elektrycznej. Najczęściej instalacje podłączane są do sieci energetycznych, które kupują nadwyżkę energii, a w razie potrzeby odsprzedają ją z powrotem. Wiąże się to jednak z poniesieniem kosztów na rzecz zakładów energetycznych. Istnieje jednak możliwość stworzenia własnego magazynu energii, które cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością, a wszystko przez masę zalet wynikających z ich zastosowania. 

Czym są magazyny energii?

Magazyny energii to innowacyjne urządzenia, działające na zasadzie akumulatorów i baterii. Służą do gromadzenia energii w postaci chemicznej substancji. Posiadając domowy magazyn energii, nadwyżka prądu trafia do niego, gdzie zamieniana jest w substancję chemiczną. Najczęściej dzieje się to w sytuacji słonecznych dni, kiedy wytwarzanej energii jest po prostu za dużo. Zamiast odsprzedawać ją do sieci energetycznej, trafia ona do magazynu, gdzie czeka do momentu problemów z pozyskaniem energii ze słońca, np. w nocy czy w pochmurne dni. Kiedy zachodzi potrzeba skorzystania e zgromadzonej nadwyżki, substancja chemiczna ulega przekształceniu i jest oddawana w postaci prądu do gospodarstwa domowego. 

Co istotne, ogromne zainteresowanie fotowoltaiką sprawia, że sieci energetyczne mają coraz większy problem z odbiorem, przechowywaniem i odsprzedażą prądu. Dlatego wkrótce, w wielu przypadkach konieczny może okazać się magazyn energii, którego wykorzystywanie wiąże się z wieloma korzyściami.

Magazyn energii - jakie są zalety jego wykorzystania?

Zastanawiając się nad zakupem magazynów energii, warto dowiedzieć się jakie korzyści niesie za sobą ich wykorzystanie. Otóż to gwarancja ogromnych oszczędności. W końcu to brak opłat za pobór i przesył energii z sieci energetycznej. Gromadzenie prądu odbywa się we własnym zakresie, dzięki temu możliwe jest uniezależnienie się od dostawców prądu. Warto wiedzieć, że to również świetne rozwiązanie w miejscach, gdzie nie ma przyłącza sieci energetycznej, np. w domkach letniskowych lub pojawiają się częste problemy z awarią sieci czy przerwami w zasilaniu. 

Magazyny energii to gwarancja:

  • niezależności od dostawców prądu, 
  • oszczędności, 
  • stałego dostępu do prądu, 
  • korzystania z energii w miejscach bez przyłącza sieci energetycznej. 

Magazyny energii to masa możliwości i korzyści. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego magazynu, warto skorzystać z oferty Solar Energy Development - magazynyenergii.pl, która na co dzień zajmuje się instalacją magazynów oraz oferuje wsparcie techniczne na każdym etapie użytkowania urządzenia. 

Magazyny energii - czy tylko dla fotowoltaiki?

Magazyny energii oferowane przez Solar Energy Development są idealne do połączenia nie tylko z instalacją fotowoltaiczną, ale także z innymi Odnawialnymi Źródłami Energii np. wiatrem. Warto wiedzieć, że magazyny energii są również zdolne do składowania energii pozyskanej z publicznej sieci. Dzięki temu w sytuacji problemów, awarii czy przerw w dostawach, można korzystać z prądu przechowywanego w magazynach energii. Dlatego o ich zakupie powinny pomyśleć szczególnie osoby wytwarzające energię za pomocą Odnawialnych Źródeł Energii oraz osoby, które borykają się z częstymi awariami sieci energetycznej. 

Ceny magazynów energii zależne są od pojemności, mocy, montażu oraz kilku innych czynników, przykładowe ceny magazynów znajdziesz na stronie https://magazynyenergii.pl/sklep/. To świetna inwestycja, która zwróci się dość szybko ze względu na brak opłat do energetyki za pobieranie i odsprzedaż energii. To urządzenia zaawansowane technologicznie i bezawaryjne o długiej żywotności, nawet 20 lat. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy