Reklama

Niezawodny fachowiec - profesjonalny serwis AGD i jego cechy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Niezawodny fachowiec - profesjonalny serwis AGD i jego cechy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Sprzęt domowy, nawet najlepszy, miewa usterki, wymagające profesjonalnej interwencji. W ofertach napraw pralek, zmywarek i lodówek można przebierać do woli. Istotne jest jednak, by wybierać mądrze – tak, by praca serwisanta była solidna, trwała i opłacalna dla klienta. Jak znaleźć prawdziwego fachowca i nie dać się nabrać na prowizoryczne naprawy? Warto spojrzeć na serwis AGD pod lupą.

Istotne elementy profesjonalnego serwisu AGD, czyli co powinien oferować specjalista

Zarówno początek spotkania z serwisantem, jak i informacje zawarte na stronie internetowej danej firmy, mogą wiele powiedzieć o jakości usług. Pierwszą kwestią, o którą warto zapytać, jest gwarancja – fachowiec powinien oferować jej wystawienie bez żadnych problemów. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie dla klienta w razie dalszych usterek sprzętu (ewentualne ponowne naprawy dotyczące tych samych części lub funkcji urządzenia, które były wcześniej serwisowane, są wtedy darmowe). Profesjonalista radzi sobie także ze sprzętem starej i nowej generacji – niezależnie od modelu pralki, kuchenki czy ekspresu do kawy, powinien dysponować odpowiednimi częściami zamiennymi, a także przybyć na miejsce awarii jak najszybciej.

Oszczędzanie na naprawie nie popłaca

Znalezienie tzw. „złotej rączki” nie jest dzisiaj problemem. W dobie Internetu można w szybki i prosty sposób umieścić ogłoszenie na portalach tematycznych, w mediach społecznościowych i w wielu innych witrynach. Łatwość nawiązania kontaktu z potencjalnym fachowcem nie zawsze jednak idzie w parze z jakością. Należy pamiętać, że wybierając pierwszą lepszą osobę, można się bardzo zawieść. Korzystając z oferty osoby bez uprawnień – nawet, jeśli naprawa jest zakończona powodzeniem – nie otrzymuje się gwarancji. Biorąc pod uwagę niższą wycenę pracy tzw. „osoby z ulicy” i większe ryzyko ponownych komplikacji, zwykle okazuje się, że ten, kto oszczędza, płaci podwójnie.

Nowy sprzęt czy wymiana części? Fachowiec doradzi

Jedną z bardziej praktycznych cech fachowca jest jasne stawianie sprawy i szczerość z klientem. Zepsute sprzęty często budzą wiele pytań – m.in. o to, czy warto podejmować się ich naprawy, czy wymiana części jest opłacalna oraz jak długo po serwisie urządzenie pozostanie użyteczne. Nic w tym dziwnego, lodówka lub pralka są niezbędnymi elementami w domu, które zwykle chce się w krótkim czasie naprawić lub wymienić.

Co więcej, nie są to najtańsze sprzęty – w takich sytuacjach bardzo ceni się profesjonalne podejście do sprawy. Doświadczony serwisant powinien więc umieć odpowiedzieć na najbardziej nurtujące klientów pytania i doradzić najkorzystniejszą dla nich opcję. Jeśli serwisant podejmuje się naprawy sprzętu (dodatkowo za sporą kwotę), a ten ponownie psuje się w niedalekim odstępie czasowym i nie jest możliwe przywrócenie mu sprawności, powinno być to lampką ostrzegawczą, by więcej nie korzystać z usług danej firmy. Profesjonalista nie naprawia urządzeń za wszelką cenę, gdy widzi, że bardziej opłacalna jest ich wymiana na nowe – wyjątkiem jest życzenie klienta.

Podsumowując, serwis AGD powinien być przede wszystkim profesjonalny. Co to znaczy? Szczególnie ważne są cztery kwestie: gwarancja, aktualne uprawnienia, fachowe i szczere doradztwo oraz szybki czas realizacji usługi lub dokładne określenie okresu naprawy. Profesjonalizm to skuteczność, a co za tym idzie – także zadowoleni klienci.

Źródło: FixAgd.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy