Nowoczesne meble biurowe

Opublikowano:
Autor:

Nowoczesne meble biurowe - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Dla producentów i sprzedawców mebli biurowych, radzenie sobie z ciągle zmieniającymi się wymaganiami globalnej pandemii jest samo w sobie wyzwaniem, zapewnienie firmom meblarskim trwałości po pandemii będzie jednak jeszcze trudniejsze.

Dla producentów i sprzedawców mebli biurowych, radzenie sobie z ciągle zmieniającymi się wymaganiami globalnej pandemii jest samo w sobie wyzwaniem, zapewnienie firmom meblarskim trwałości po pandemii będzie jednak jeszcze trudniejsze.

Koronawirus nie zmienił społeczeństwa, ale przyspieszył zmiany, które zaczęły się już wcześniej i zrobił to w zawrotnym tempie. Prawie z dnia na dzień wielu pracowników biurowych przeszło na pracę zdalną przez Internet. Stare i nieelastyczne myślenie o tym, gdzie, kiedy i jak pracujemy, robimy zakupy, uczymy się i udzielamy towarzysko – wszystko to uległo nagłej zmianie. Wraz z sejsmicznym przejściem na Internet, w ciągu kilku tygodni świat odnotował niebotyczny wzrost rynku e-commerce. A za kulisami wzrastała i ciągle rośnie pozycja branży high-tech odpowiedzialnej za transformację naszego życia, a rynek nieruchomości bardzo się ożywił.

Meble biurowe w domu

Być może wiele zmian nie jest aż tak zaskakujących. Naukowcy z uniwersytetów w Cardiff i Southampton na podstawie wyników badań ogłosili, że 90% pracowników biurowych chciałoby kontynuować pracę zdalną także po pandemii. Ma to swoje wymierne skutki. Zapotrzebowanie na wielofunkcyjne i elastyczne przestrzenie mieszkalne rozpoczęło się jako trend projektowy już jakiś czas temu, a globalna pandemia wywindowała wielofunkcyjność mieszkań na sam szczyt hierarchii potrzeb. Dzięki zmianie praktyki i kultury pracy analitycy spodziewają się w najbliższych latach zwiększonego popytu na meble kuchenne, sypialnie i paradoksalnie także meble biurowe, zwłaszcza z sektora ekskluzywnych i funkcjonalnych rozwiązań, które dostosowują się do zmieniających się potrzeb wyposażenia domowych biur na potrzeby zdalnej pracy.

Nowy raport dotyczący brytyjskiego rynku ujawnia, że sprzedaż ekskluzywnych mebli biurowych kupowanych jako wyposażenie domowych biur podczas pandemii wzrosła o 458%. Pozycja domu przesunęła się z funkcji miejsca, do którego wracamy po pracy, do funkcji centrum wszystkich aspektów codziennego życia łącznie z pracą. Praca w domu i inwestowanie w domowe środowiska biurowe stało się istotną zmianą społeczną, która stworzyła realne możliwości dla producentów, projektantów i sprzedawców mebli biurowych, którzy utracili wielu instytucjonalnych klientów.

Inteligentne meble biurowe

Stało się jasne, że elastyczne meble biurowe, inteligentna technologia, domowe przestrzenie biurowe i kreatywne oświetlenie stają się podstawą nowego stylu życia pracowników biurowych różnego szczebla.

Podczas gdy wielkie korporacje meblarskie przeżywają kryzys, znakomite wyniki notują mniejsze firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą mebli, także tych uważanych dotąd za ekskluzywne, coraz chętniej kupowane do domowych biur, bo klienci indywidualni większą wagę przywiązują do designu niż duże korporacje, kierujące się przy projektowaniu biur przede wszystkim kalkulacją kosztów.

Jak pokazuje praktyka, producenci i sprzedawcy mebli biurowych muszą dziś myśleć 10 lat do przodu i zadawać właściwe pytania. Zrozumieć i rozpoznać indywidualne potrzeby swoich klientów, uchwycić emocjonalny związek z właścicielami małych domowych biur itp. Jedną z takich firm na pewno jest Office Projekt w Poznania.

Firmy meblarskie działają dziś w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy, a producenci mebli biurowych projektują z prawdziwym celem, aby zrewolucjonizować codzienność. To otwiera przed tynkiem ekskluzywnych mebli biurowych nowe możliwości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy