Bezbramkowy remis MKS

Bezbramkowy remis MKS - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno bezbramkowo zremisował z Włókniarzem Konstantynów Łódzki w meczu 32. kolejki IV ligi łódzkiej.Dziękizdobyciu jednego punktu i porażce Zjednoczonych Stryków z OrłemParzęczew (1:2) nasi piłkarze są już "jedną nogą" w nowej III lidze!Sobotniespotkanie było prowadzone w bardzo wolnym tempie, a sytuacji bramkowychbyło jak na lekarstwo. Pewnym usprawiedliwieniem postawy piłkarzy mogąbyć trudy sezonu. Tym bardziej, iż w ciągu ostatnich kilku tygodnipiłkarze grają systemem środa-sobota.

Pierwsza akcja godnaodnotowania miała miejsce w 14. minucie. Michał Rosiak zagrał "klepką"z Sylwestrem Płachetą, piłka trafiła do niepilnowanego JanuszaJonczyka, lecz jego strzał został zablokowany. Chwilę potem wodpowiedzi goście oddali groźny strzał na bramkę Michała Sokołowicza,jednak "Najer" stanął na wysokości zadania.

Po dwudziestuminutach spotkania, zarysowała się lekka przewaga piłkarzy zKonstantynowa, który coraz częściej przedzierali się pod pole karne MKSKutno. W 22. minucie w polu karnym błąd popełnił Kamil Bartczak, któryźle obliczył lot piłki i ta spadła pod nogi napastnika Włókniarza. Naszczęście strzał przeleciał minimalnie obok prawego słupka. Dwie minutypóźniej kolejną dobrą interwencją popisał się Michał Sokołowicz, któryobronił bardzo mocny strzał gości.

W 30. minucie na twarzach kutnowskich kibiców końcu zagościła radość, bowiem piłkę w siatce umieścił Łukasz Znyk. Niestety sędzia dopatrzył się pozycji spalonej naszego obrońcy i nie uznał bramki.

Poprzerwie tempo meczu zdecydowanie spadło i z boiska wiało nudą.Piłkarzom obu drużyn brakowało sił oraz pomysłu na konstruowanie akcji.

W49. minucie powinno być 0:1 dla przyjezdnych. Ładną akcję na prawejflance przeprowadził jeden z pomocników Włókniarza, jednak znajdującsię w narożniku pola karnego oko w oko z Michałem Sokołowiczem fatalnieprzestrzelił. Chwilę potem MKS skopiował sytuację rywali, jednak tymrazem spudłował Krystian Bolimowski.

W 78. minucie wprowadzonywcześniej Michał Pilarski "zakręcił" obrońcami na prawym skrzydle,dośrodkował do Michała Rosiaka, a ten mając dobrą sytuację do zdobyciagola, wdał się w drybling i stracił piłkę.

Do końca spotkaniawynik nie uległ już zmianie i Włodzimierz Bartos, który na co dzieńprowadzi rozgrywki II ligi zakończył te niemiłe dla oka zawody. Wartododać, iż był to drugi bezbramkowy remis MKS w tym sezonie. Poprzedniodrużyna Pawła Ślęzaka zremisowała z ... Włókniarzem w Konstantynowie.

MKS Kutno - Włókniarz Konstantynów 0:0

Żółte kartki: Puścian, Kaczor, Znyk (MKS)
Sędziował: Włodzimierz Bartos (Łódź)

MKS Kutno: Sokołowicz- Ocetek, Puścian (87 Kaczor), Bartczak, Znyk - Jonczyk (52 Pilarski),Jakubowski (75 Panek), Bolimowski, Grzegorek (82 Piotr Michalski) -Płacheta, Rosiak